Przydomowe przepompownie ścieków

Każdy inwestor lub osoba prywatna będąca w trakcie budowy domu, mieszkania lub innego rodzaju pomieszczeń socjalnych musi zadbać o system, który rozwiąże problem usuwania ścieków bytowych. Kiedyś do dyspozycji były wyłącznie dwa warianty: sieć kanalizacyjna lub szambo, które było jedyną alternatywą w przypadku braku przyłącza nieruchomości do kanalizacji.

Wydawać by się mogło, że odprowadzanie ścieków to mało innowacyjna dziedzina, jednak na przełomie kilkunastu ostatnich lat upowszechniły się rozwiązania, które zrewolucjonizowały ten odwieczny problem.

Domowa przepompownia ścieków

Dziś właściciele nowo powstałych budynków, które nie mają dostępu do sieci kanalizacyjnej, mogą wybierać spośród wielu różnorodnych systemów. Czytając regularnie naszego bloga, z pewnością dowiedzieliście się, czym są oczyszczalnie ścieków, poznaliście ich zalety oraz zastosowanie, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować Państwu zupełnie inny system służący do pozbywania się ścieków z nieruchomości. Tym rozwiązaniem jest przydomowa przepompownia ścieków, której celem jest zbieranie i przepompowywanie ścieków komunalnych, sanitarnych, wód drenażowych, opadowych z terenu budynku i ich transport do kanalizacji zbiorczej lub na wyższy poziom.

To rozwiązanie często spotykane w regionach o niejednorodnym ukształtowaniu terenu lub w miejscach, w których odległość zrzutu ścieków nie pozwala na instalacje systemów grawitacyjnych.

Usuwanie ścieków

Proces usuwania ścieków z nieruchomości przy pomocy przydomowej oczyszczalni ścieków jest niezwykle prosty, a jednocześnie niezawodny. Atrybuty te sprawiają, że urządzenia te zyskują coraz większą popularność na rynku. W pierwszej fazie ścieki z jednego lub kilku budynków spływają specjalnymi kolektorami grawitacyjnymi do głównego zbiornika przepompowni. To w nim zamontowany układ pomp zapewnia proces tłoczenia ciśnieniowego, dzięki któremu ścieki są efektywnie transportowane do głównego kolektora kanalizacyjnego lub docelowej oczyszczalni ścieków.

Przepompownie są kompletnymi, w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami niewymagającymi stałej obsługi. Zapewniają właścicielowi nieruchomości maksymalny komfort przy stosunkowo niskich kosztach instalacji i eksploatacji.

Przydomowe przepompownie ścieków to rozwiązanie, które możemy Państwu polecić z pełną odpowiedzialnością, jednak decydując się na jej zakup, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów takich jak wydajność, wysokość podnoszenia, maksymalna ilość zanieczyszczeń, gabaryty oraz wytrzymałość zbiornika. Wybór przydomowych przepompowni ścieków jest naprawdę ogromy, ale jesteśmy przekonani, że po dokładnym zagłębieniu się w temat, przeanalizowaniu kilku ofert oraz poznaniu opinii ekspertów znajdziecie system, który całkowicie sprosta wszystkim waszym wymaganiom i będzie wam służył przez wiele lat.

          Przepompownia ścieków HABA ZP-4
 
                       PRZEPOMPOWNIA ŚCIEKÓW ZP-4 HABA RL
 
 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

W ostatnich latach bardzo mocno zauważalny stał się trend eko – modne są eko produkty, eko kosmetyki, eko żywność, a nawet eko ubrania i eko samochody. Nie inaczej jest na rynku w dziedzinie oczyszczania – do sprzedaży każdego dnia trafiają eko produkty do czyszczenia tapicerek, zmywania talerzy,... więcej
Tworząc projekt domu, warto zastanowić się nad tym, ile kosztować będzie jego eksploatacja. Podwyżki cen energii oraz rosnące koszty ogrzewania budynków powodują zwiększone zainteresowanie innowacyjnymi technologiami, które umożliwiają znaczne obniżenie tychże kosztów. Co prawda zarówno projekty... więcej
Aby szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków działały sprawnie, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu odpowiednich środków chemicznych, które mają za zadanie podnieść skuteczność działania i wydłużyć żywotność tych urządzeń. Choć przydomowe oczyszczalnie ścieków nie wymagają zbyt częstej... więcej