Przydomowe przepompownie ścieków

Każdy inwestor lub osoba prywatna będąca w trakcie budowy domu, mieszkania lub innego rodzaju pomieszczeń socjalnych musi zadbać o system, który rozwiąże problem usuwania ścieków bytowych. Kiedyś do dyspozycji były wyłącznie dwa warianty: sieć kanalizacyjna lub szambo, które było jedyną alternatywą w przypadku braku przyłącza nieruchomości do kanalizacji.

Wydawać by się mogło, że odprowadzanie ścieków to mało innowacyjna dziedzina, jednak na przełomie kilkunastu ostatnich lat upowszechniły się rozwiązania, które zrewolucjonizowały ten odwieczny problem.

Domowa przepompownia ścieków

Dziś właściciele nowo powstałych budynków, które nie mają dostępu do sieci kanalizacyjnej, mogą wybierać spośród wielu różnorodnych systemów. Czytając regularnie naszego bloga, z pewnością dowiedzieliście się, czym są oczyszczalnie ścieków, poznaliście ich zalety oraz zastosowanie, jednak w dzisiejszym artykule chcielibyśmy zaprezentować Państwu zupełnie inny system służący do pozbywania się ścieków z nieruchomości. Tym rozwiązaniem jest przydomowa przepompownia ścieków, której celem jest zbieranie i przepompowywanie ścieków komunalnych, sanitarnych, wód drenażowych, opadowych z terenu budynku i ich transport do kanalizacji zbiorczej lub na wyższy poziom.

To rozwiązanie często spotykane w regionach o niejednorodnym ukształtowaniu terenu lub w miejscach, w których odległość zrzutu ścieków nie pozwala na instalacje systemów grawitacyjnych.

Usuwanie ścieków

Proces usuwania ścieków z nieruchomości przy pomocy przydomowej oczyszczalni ścieków jest niezwykle prosty, a jednocześnie niezawodny. Atrybuty te sprawiają, że urządzenia te zyskują coraz większą popularność na rynku. W pierwszej fazie ścieki z jednego lub kilku budynków spływają specjalnymi kolektorami grawitacyjnymi do głównego zbiornika przepompowni. To w nim zamontowany układ pomp zapewnia proces tłoczenia ciśnieniowego, dzięki któremu ścieki są efektywnie transportowane do głównego kolektora kanalizacyjnego lub docelowej oczyszczalni ścieków.

Przepompownie są kompletnymi, w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami niewymagającymi stałej obsługi. Zapewniają właścicielowi nieruchomości maksymalny komfort przy stosunkowo niskich kosztach instalacji i eksploatacji.

Przydomowe przepompownie ścieków to rozwiązanie, które możemy Państwu polecić z pełną odpowiedzialnością, jednak decydując się na jej zakup, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów takich jak wydajność, wysokość podnoszenia, maksymalna ilość zanieczyszczeń, gabaryty oraz wytrzymałość zbiornika. Wybór przydomowych przepompowni ścieków jest naprawdę ogromy, ale jesteśmy przekonani, że po dokładnym zagłębieniu się w temat, przeanalizowaniu kilku ofert oraz poznaniu opinii ekspertów znajdziecie system, który całkowicie sprosta wszystkim waszym wymaganiom i będzie wam służył przez wiele lat.

          Przepompownia ścieków HABA ZP-4
 
                       PRZEPOMPOWNIA ŚCIEKÓW ZP-4 HABA RL
 
 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Separator to specjalistyczne urządzenie służące do oddzielania tłuszczy od reszty ścieków, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska musi znajdować się we wszystkich miejscach generujących ponadprzeciętną ilość tłuszczy. Rozporządzenie bezpośrednio dotyczy obiektów gastronomicznych,... więcej
Trend na ekologię nie mija. Dziś każdy z nas powinien być ekologiczny, ponieważ ma to istotny wpływ nie tylko na poziom naszego obecnego życia, ale również na przyszłość kolejnych pokoleń. Realizując proekologiczne działania, dajemy szansę naszym dzieciom oraz wnukom na świat wolny od ogromnej... więcej
Coraz częstszym powodem zainteresowania małymi elektrowniami wiatrowymi są wysokie koszty podłączenia do sieci zakładu energetycznego oraz rosnące koszty energii wykorzystywanej w naszych gospodarstwach domowych. Nierzadko zdarza się, że kupno małej elektrowni wiatrowej w pełni zaspokaja potrzeby... więcej