Efektywne bakterie

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to urządzenia coraz częściej wybierane przez gospodarstwa domowe, które nie mają stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Działają bezobsługowo, a jednocześnie pozwalają zmniejszyć wydatki związane z utylizacją ścieków, ponieważ wszelkie wygenerowane nieczystości w formie oczyszczonej są rozprowadzane po działce.

Profesjonalnie zamontowana i odpowiednio eksploatowana oczyszczalnia ścieków może skutecznie funkcjonować bez większej ingerencji domowników. Jest to więc rozwiązanie o wiele wygodniejsze od klasycznego szamba.

Aby przydomowa oczyszczalnia ścieków mogła działać zgodnie z oczekiwaniami, powinniście podporządkować się do zaleceń producenta i systematycznie stosować specjalne preparaty, które uzupełniają poziom bakterii funkcjonujących w złożu. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne za procesy biologiczne, które neutralizują ścieki. Ich niewystarczająca ilość może nie tylko zmniejszyć efektywność całego systemu, ale również zatrzymać proces oczyszczania.

 
ECO9 MD3 – efektywne bakterie

Obecnie wybór bakterii dedykowanych do przydomowych oczyszczalni ścieków jest olbrzymi, dlatego z myślą o naszych klientach postanowiliśmy zarekomendować preparaty, które w naszej opinii powinny sprostać Waszym oczekiwaniom.

Jednym z takich preparatów jest Eco9 MD3, w którego składzie znajduje się odżywka startowa oraz odpowiednia kompozycja niepatogennych mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu. Systematyczne stosowanie preparatu Bio9 MD3 w znaczący sposób poprawia funkcjonalność oczyszczalni, ponieważ umożliwia on skuteczną degradację szkodliwych substancji, a jednocześnie zmniejsza ilość osadów ściekowych.

 

Jego aplikacja jest bardzo prosta i wygodna. Wystarczy raz w miesiącu do sedesu wsypać odpowiednią ilość preparatu, która jest uzależniona od pojemności osadnika. Ten preparat w naszej opinii wyróżnia się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, dlatego polecamy go wszystkim osobom, które zdecydowały się zainwestować w przydomową oczyszczalnię ścieków. Eco9 MD3 możecie kupić w naszym internetowym sklepie.

 

Eco9 MIX – bakterie w saszetkach na cały rok

Kolejny preparat do przydomowych oczyszczalni ścieków, który w naszej opinii zasługuje na wyróżnienie to Eco9 MIX. Jego cechą charakterystyczną jest ulepszona formuła wzbogacona o składnik przeciwko tłuszczom, dzięki któremu środek nie tylko skutecznie neutralizuje ścieki, ale również zapobiega zatorom oraz gromadzeniu się tłuszczu w kanalizacji.

Jest on w pełni bezpieczny, a sposób użycia jest bardzo podobny do aplikacji preparatu Eco9 MD3. Ten produkt również znajdziecie w naszej ofercie.

 

Preparaty takie jak Eco9 MD3   czy  Eco9 MIX  są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Tak naprawdę stanowią one jedyny koszt związany z eksploatacją całego systemu, który w rzeczywistości jest niewielki, ponieważ są to środki, które są wydajne i bardzo oszczędne.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Sekwencyjny Biologiczny Reaktor (SBR) bierze swoją nazwę od metody oczyszczania ścieków. Dzięki etapowemu, cyklicznie powtarzającemu się 24-godzinnemu procesowi, oczyszczalnie SBR poszczycić się mogą znacznie większą skutecznością oczyszczania ścieków niż oczyszczalnie tradycyjne drenażowe.   a... więcej
Kamień osadzający się na płytkach łazienkowych, na dnie brodzika czy w muszli klozetowej to jeden z najczęstszych i najczęściej pojawiających się problemów przy próbie utrzymania czystości w domu. W tym wpisie podpowiemy, jak się z nim uporać, również bez konieczności używania detergentów.  ... więcej
Dla wielu osób sprzątanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. To żmudna praca, którą często należy powtarzać każdego dnia. Ma to odniesienie to pomieszczeń, które są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jednym z takich pomieszczeń jest łazienka. W dzisiejszym... więcej
Decydując się na montaż przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków musimy zdać sobie sprawę, że procesy zachodzące w jej wnętrzu są w pełni bezpieczne dla środowiska i otoczenia domu. Jakie to procesy i czym się charakteryzują? Znając już działanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz... więcej
Wielu właścicielom przydomowych oczyszczalni ścieków wydaje się, że odpowiedni montaż i zastosowanie bakterii w szambie ekologicznym wystarczą, aby oczyszczalnia działała sprawnie i bez zarzutów na długi czas. Istnieje też stereotyp sugerujący, że produkty eko nie wymagają żadnej kontroli,... więcej