Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale również bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Dzięki niej możliwe jest usuwanie ścieków na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Zakup przydomowej oczyszczalni jest opłacalną inwestycją, jednak należy pamiętać, że wymaga ona właściwej eksploatacji. Wówczas cały system może działać w sposób niezawodny przez wiele lat.

 

Wywóz osadu

Kluczowym elementem każdej oczyszczalni ścieków jest osadnik, w którym gromadzą się uboczne produkty procesów fermentacyjnych, które mają postać osadu tworzącego się na powierzchni wody. Gromadzący się osad z czasem uniemożliwia prawidłową pracę całego systemu, dlatego niezbędnym zabiegiem jest okresowe opróżnianie osadnika.

Częstotliwość tego zabiegu jest uzależniona od rodzaju oczyszczalni oraz wielkości osadnika, jednak na ogół zaleca się opróżnianie osadu i płukanie kosza z wkładem filtracyjnym raz w roku.

żródło:  wywoz-nieczystosci-pynnych-bekowski.business.site

Jak wygląda opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków?

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie, jakby się mogło wydawać. Pierwszym krokiem jest zdjęcie pokryw zewnętrznych oraz wewnętrznych. Ta czynność musi być wykonywana z ogromną ostrożnością, ponieważ gwałtowne otwarcie instalacji może spowodować dekompresję gazów znajdujących się w wewnątrz oczyszczalni.

Dekompresja nie tylko powoduje kurczenie ścian osadnika, ale również stymuluje gwałtowne ulatnianie się gazu na zewnątrz, co może być niebezpieczne dla zdrowia osób znajdujących się w pobliżu.

Kolejny etap sprowadza się do opróżnienia zawartości osadnika. W tym celu do włazu znajdującego się od strony wlotu ścieków wprowadza się wąż wypompowujący osad, natomiast od strony wylotu z osadnika wprowadza się wąż z wodą, która uzupełnia zawartość osadnika. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas usuwania osadu poziom płynów w osadniku nie może być niższy niż połowa wysokości całkowitego napełnienia.

Po wypompowaniu zalegającego osadu stosuje się specjalne preparaty do szamba i oczyszczalni, które mają na celu zwiększyć dawkę aktywatora. To ważny zabieg profilaktyczny pozwalający utrzymać rytmiczną pracę oczyszczalni ścieków.

                                                             

ECO9  OXY START - ROZRUCH OCZYSZCZALNI Z NATLENIANIEM                          

ECO9 START - ROZRUCH OCZYSZCZALNI BEZ NATLENIANIA

Korzystajcie tylko z usług profesjonalistów

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje profesjonalną obsługę.

Aby mieć pewność, że opróżnianie oczyszczalni zostało przeprowadzone prawidłowo, należy powierzyć tę czynność specjalistom. Dzięki temu, Wasza przydomowa oczyszczalnia będzie funkcjonować sprawnie i efektywnie przez długi czas.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Początek sierpnia to czas, w którym na polskich wsiach dobiega końca okres żniw. Wydawać by się mogło, że po okresie ciężkiej pracy powinien nastąpić wypoczynek, jednak rolnictwo to specyficzna dziedzina, w której pracuje się niemal przez cały rok. Współczesnym rolnikom z pomocą przychodzą jednak... więcej
Ścieki — temat niby codzienny, ale wciąż poniekąd abstrakcyjny dla większości z nas. Wiemy, czym są, tak, jak wiemy, czym jest czas. Trudno jednak podać nam jedną, konkretną definicję terminu ścieki prosto z głowy. Co ciekawe, nie istnieje tylko i wyłącznie jedna grupa ścieków. W dzisiejszym wpisie... więcej
Dzięki wykorzystaniu wody deszczowej, możesz zmniejszyć zużycie wody wodociągowej aż o 50%, uniknąć podatku od deszczówki, a także uniezależnić się od dostawców wody. Brzmi nieprawdopodobnie? Dzięki systemom zagospodarowania wody deszczowej nie tylko osiągniesz większą niezależność, ale przede... więcej
Firma HABA RL istnieje na rynku od 1993 roku. Jesteśmy liderem w produkcji małych oczyszczalni ścieków, które można kupić na terenie całej Polski w specjalistycznych firmach zajmujących się projektowaniem, montażem i serwisowaniem oczyszczalni ścieków HABA RL. Naszą ofertę uzupełniają separatory... więcej
W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was kolejny zbiór najczęściej zadawanych przez naszych Klientów pytań oraz rzetelne odpowiedzi na nie. Jaka jest minimalna powierzchnia działki pod zamontowanie przydomowej oczyszczalni ścieków? Dlaczego warto ją mieć? Jakich preparatów bakteryjnych należy... więcej