Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale również bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Dzięki niej możliwe jest usuwanie ścieków na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Zakup przydomowej oczyszczalni jest opłacalną inwestycją, jednak należy pamiętać, że wymaga ona właściwej eksploatacji. Wówczas cały system może działać w sposób niezawodny przez wiele lat.

 

Wywóz osadu

Kluczowym elementem każdej oczyszczalni ścieków jest osadnik, w którym gromadzą się uboczne produkty procesów fermentacyjnych, które mają postać osadu tworzącego się na powierzchni wody. Gromadzący się osad z czasem uniemożliwia prawidłową pracę całego systemu, dlatego niezbędnym zabiegiem jest okresowe opróżnianie osadnika.

Częstotliwość tego zabiegu jest uzależniona od rodzaju oczyszczalni oraz wielkości osadnika, jednak na ogół zaleca się opróżnianie osadu i płukanie kosza z wkładem filtracyjnym raz w roku.

żródło:  wywoz-nieczystosci-pynnych-bekowski.business.site

Jak wygląda opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków?

Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe zadanie, jakby się mogło wydawać. Pierwszym krokiem jest zdjęcie pokryw zewnętrznych oraz wewnętrznych. Ta czynność musi być wykonywana z ogromną ostrożnością, ponieważ gwałtowne otwarcie instalacji może spowodować dekompresję gazów znajdujących się w wewnątrz oczyszczalni.

Dekompresja nie tylko powoduje kurczenie ścian osadnika, ale również stymuluje gwałtowne ulatnianie się gazu na zewnątrz, co może być niebezpieczne dla zdrowia osób znajdujących się w pobliżu.

Kolejny etap sprowadza się do opróżnienia zawartości osadnika. W tym celu do włazu znajdującego się od strony wlotu ścieków wprowadza się wąż wypompowujący osad, natomiast od strony wylotu z osadnika wprowadza się wąż z wodą, która uzupełnia zawartość osadnika. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas usuwania osadu poziom płynów w osadniku nie może być niższy niż połowa wysokości całkowitego napełnienia.

Po wypompowaniu zalegającego osadu stosuje się specjalne preparaty do szamba i oczyszczalni, które mają na celu zwiększyć dawkę aktywatora. To ważny zabieg profilaktyczny pozwalający utrzymać rytmiczną pracę oczyszczalni ścieków.

                                                             

ECO9  OXY START - ROZRUCH OCZYSZCZALNI Z NATLENIANIEM                          

ECO9 START - ROZRUCH OCZYSZCZALNI BEZ NATLENIANIA

Korzystajcie tylko z usług profesjonalistów

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje profesjonalną obsługę.

Aby mieć pewność, że opróżnianie oczyszczalni zostało przeprowadzone prawidłowo, należy powierzyć tę czynność specjalistom. Dzięki temu, Wasza przydomowa oczyszczalnia będzie funkcjonować sprawnie i efektywnie przez długi czas.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Każdy kolejny dzień zbliża nas do zimy. Dni są coraz krótsze, szybciej zapada zmrok, a temperatury już niebawem mogą spaść poniżej zera. To pora roku o zupełnie innej charakterystyce niż lato, które jeszcze nie tak dawno gościło w naszym kraju. Nie jest tajemnicą, że zmieniające się pory roku mają... więcej
Co to jest próba osadowa i po co się ją wykonuje? Na czym polega kontrola osadu w oczyszczalni? Próba osadowa to zabieg polegający na sprawdzeniu ilości i jakości osadu w zbiorniku oczyszczalni ścieków. Wykonuje się ją przede wszystkim po to, by sprawdzić czy nie został przekroczony poziom osadu w... więcej
Moduł BioStar to kompaktowy moduł sekwencyjny z aktywnym osadem czynnym, w którym procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Urządzenie podłączone jest pod istniejący osadnik wstępny. Dzięki temu osad czynny jest obciążony w bardzo małym stopniu, co podnosi skuteczność oczyszczania.   Dlaczego... więcej