Oczyszczalnia, która zarabia

Jak zarabiać na przydomowej oczyszczalni ścieków? O nawadnianiu ogrodu z oczyszczalni.

Komfort, dzięki posiadaniu oczyszczalni bezzapachowej i dodatkowo opróżnianej co kilka lat można jeszcze uzupełnić o rozwiązanie, które wykorzystuje oczyszczone ścieki do nawadniania ogrodu.
Aby system nawadniania działał niezawodnie przez cały rok, trzeba go dobrze zaprojektować, a w miesiącach zimowych niepotrzebną wodę najlepiej rozsączyć do gruntu.

Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni kiedyś i dziś

W starszych rozwiązaniach było to realizowane poprzez wykonanie, oprócz systemu nawadniania, niezależnego odbiornika ścieków, np. drenażu.
Wiązało się to z koniecznością przełączania ścieków na nawadnianie lub drenaż. Oprócz tej niedogodności, budowa takiego systemu jest dość kosztowna.

Jak w każdej dziedzinie, tak i w zakresie rozwiązań przydomowych oczyszczalni z nawadnianiem obserwujemy dużo nowości.
Coraz powszechniejsze stają się oczyszczalnie bezzapachowe Bio Easy Flow, które dają nowe możliwości wykorzystania oczyszczonych ścieków i znaczne oszczędności finansowe.

Jak działa nowoczesny system GREEN SHOWER do nawadniania z oczyszczalni

W ostatnim czasie powstał innowacyjny system nawadniania GREEN SHOWER marki HABA, który przez cały rok oczyszczone ścieki rozsącza w gruncie samoczynnie.
I tak, całkowite miesięczne koszty eksploatacji oczyszczalni bezzapachowej BIO EASY FLOW z systemem nawadniania GREEN SHOWER wynoszą ok. 45 zł. Używając wodę z oczyszczalni do podlewania roślin ozdobnych w ogrodzie zamiast wody z wodociągu, oszczędności miesięczne wahają się w granicach od 60 do 100 zł.
Okazuje się, że bilans kosztów i zysków jest w tym przypadku dodatni.
Wielu użytkowników tego rozwiązania może zarabiać miesięcznie na oczyszczalni od 20 do 50 zł.
Dodatkową korzyścią jest jeszcze to, że podlewając wodą z oczyszczalni nie trzeba stosować nawozów do roślin, co oszczędza pieniądze i czas na pielęgnację ogrodu.

Czy wodą z oczyszczalni można nawadniać ogródek warzywny?

Pamiętajmy, że ze względu na drobnoustroje lepiej unikać nawadniania oczyszczoną wodą roślin przeznaczonych do spożycia. Temat ten nie dotyczy jednak wspomnianych wyżej roślin ozdobnych, które z powodzeniem można nawadniać systemem Green Shower. Dzięki wykonaniu instalacji zgodnie ze sztuką (np. schowaniu za roślinnością), wszelkie teorie o tym, że nie powinno się wykorzystywać oczyszczonej wody do podlewania, można spokojnie odłożyć na półkę z mitami.

Oszczędne życie to świadome życie

Trzeba mieć świadomość, że koszty wody nieustannie rosną i w niedługim czasie zarobek ten może być znacznie większy.
Jaką to przyjemność i satysfakcję mamy, gdy bierzemy prysznic i uświadamiamy sobie, że zużyta woda będzie wykorzystana powtórnie do nawadniania roślin. Zamiast postrzegać ścieki bytowe jako problem i zło konieczne, lepiej spojrzeć na nie jak na źródło cennych pierwiastków, które można umiejętnie wykorzystać do pożytecznych celów - dokładnie temu służy system nawadniania ogrodu HABA GREEN SHOWER, wykorzystujący do tego celu odpowiednio oczyszczone ścieki - klarowne i bezzapachowe.

Czy znasz już oczyszczalnie bezzapachowe BIO EASY FLOW z systemem nawadniania GREEN SHOWER?
Jeżeli komfort i uniknięcie marnotrawstwa pieniędzy są dla Ciebie ważne, to warto poznać ten system. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej – haba.pl

Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni - porównanie kosztów

Tabelka: Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni - porównanie kosztów

Liniowy system nawadniania ogrodu GREEN SHOWERSystem nawadniania roślin GREEN SHOWERZraszacz liniowy GREEN SHOWER

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Ekologiczne rozwiązania coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Pozyskujemy energię z naturalnych źródeł, segregujemy śmieci, kontrolujemy zużycie wody, kupujemy ekologiczną żywność. Teraz nadszedł czas na ekologiczne sprzątanie. O co w nim chodzi? Eko sprzątanie to nic innego jak porządki,... więcej
Nadchodząca susza hydrologiczna uświadomiła wielu osobom, że woda tak naprawdę jest cennym skarbem, którego wartość doceniamy szczególnie wtedy, gdy zaczyna go brakować. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się bezzapachowe oczyszczalnie BIO EASY FLOW i MAXI BIO z systemem nawadniania GREEN SHOWER... więcej
Niedrożność umywalki, zlewu czy brodzika prysznicowego jest niezwykle irytującym problemem, który może pojawić się w każdym domu. Jednym z winowajców tego zjawiska jest zapchany syfon. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem szybko, skutecznie i samodzielnie... więcej