Oczyszczalnia, która zarabia

Jak zarabiać na przydomowej oczyszczalni ścieków? O nawadnianiu ogrodu z oczyszczalni.

Komfort, dzięki posiadaniu oczyszczalni bezzapachowej i dodatkowo opróżnianej co kilka lat można jeszcze uzupełnić o rozwiązanie, które wykorzystuje oczyszczone ścieki do nawadniania ogrodu.
Aby system nawadniania działał niezawodnie przez cały rok, trzeba go dobrze zaprojektować, a w miesiącach zimowych niepotrzebną wodę najlepiej rozsączyć do gruntu.

Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni kiedyś i dziś

W starszych rozwiązaniach było to realizowane poprzez wykonanie, oprócz systemu nawadniania, niezależnego odbiornika ścieków, np. drenażu.
Wiązało się to z koniecznością przełączania ścieków na nawadnianie lub drenaż. Oprócz tej niedogodności, montaż takiego systemu jest dość kosztowny i skomplikowany.

Jak w każdej dziedzinie, tak i w zakresie rozwiązań przydomowych oczyszczalni z nawadnianiem obserwujemy dużo nowości.
Coraz powszechniejsze stają się oczyszczalnie bezzapachowe Bio Easy Flow, które dają nowe możliwości wykorzystania oczyszczonych ścieków i znaczne oszczędności finansowe.

Jak działa nowoczesny system GREEN SHOWER do nawadniania z oczyszczalni

W ostatnim czasie powstał innowacyjny system nawadniania GREEN SHOWER marki HABA, który przez cały rok oczyszczone ścieki rozsącza w gruncie samoczynnie.
I tak, całkowite miesięczne koszty eksploatacji oczyszczalni bezzapachowej BIO EASY FLOW z systemem nawadniania GREEN SHOWER wynoszą ok. 45 zł. Używając wodę z oczyszczalni do podlewania roślin ozdobnych w ogrodzie zamiast wody z wodociągu, oszczędności miesięczne wahają się w granicach od 60 do 100 zł.
Okazuje się, że bilans kosztów i zysków jest w tym przypadku dodatni.
Wielu użytkowników tego rozwiązania może zarabiać miesięcznie na oczyszczalni od 20 do 50 zł.
Dodatkową korzyścią jest jeszcze to, że podlewając wodą z oczyszczalni nie trzeba stosować nawozów do roślin, co oszczędza pieniądze i czas na pielęgnację ogrodu.

Czy wodą z oczyszczalni można nawadniać ogródek warzywny?

Pamiętajmy, że ze względu na drobnoustroje lepiej unikać nawadniania oczyszczoną wodą roślin przeznaczonych do spożycia. Temat ten nie dotyczy jednak wspomnianych wyżej roślin ozdobnych, które z powodzeniem można nawadniać systemem Green Shower. Dzięki wykonaniu instalacji zgodnie ze sztuką (np. schowaniu za roślinnością), wszelkie teorie o tym, że nie powinno się wykorzystywać oczyszczonej wody do podlewania, można spokojnie odłożyć na półkę z mitami.

Oszczędne życie to świadome życie

Trzeba mieć świadomość, że koszty wody nieustannie rosną i w niedługim czasie zarobek ten może być znacznie większy.
Jaką to przyjemność i satysfakcję mamy, gdy bierzemy prysznic i uświadamiamy sobie, że zużyta woda będzie wykorzystana powtórnie do nawadniania roślin. Zamiast postrzegać ścieki bytowe jako problem i zło konieczne, lepiej spojrzeć na nie jak na źródło cennych pierwiastków, które można umiejętnie wykorzystać do pożytecznych celów - dokładnie temu służy system nawadniania ogrodu HABA GREEN SHOWER, wykorzystujący do tego celu odpowiednio oczyszczone ścieki - klarowne i bezzapachowe.

Czy znasz już oczyszczalnie bezzapachowe BIO EASY FLOW z systemem nawadniania GREEN SHOWER?
Jeżeli komfort i uniknięcie marnotrawstwa pieniędzy są dla Ciebie ważne, to warto poznać ten system. Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej – haba.pl

Zobacz również jakie odległości oczyszczalni musisz zachować przy montażu, zgodnie z przepisami.

Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni - porównanie kosztów

Tabelka: Nawadnianie ogrodu z oczyszczalni - porównanie kosztów

Liniowy system nawadniania ogrodu GREEN SHOWERSystem nawadniania roślin GREEN SHOWERZraszacz liniowy GREEN SHOWER

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Początek września to czas, w którym ciepłe dni ustępują miejsca coraz chłodniejszym porankom. Małymi krokami zbliża się do nas jesień, a wraz z nią specyficzna pogoda. Szare poranki oraz deszczowe popołudnia sprawiają, że większą część dnia będziemy spędzać w domach. Krople deszczu będą delikatnie... więcej
Na naszym blogu mogliście przeczytać artykuł o inteligentnych i ekologicznych domach. Coraz więcej osób decyduje się na montaż ekologicznych systemów, które pozwolą na zaoszczędzenie na rachunkach, ale również będą bezpieczne dla środowiska. Inteligentny dom może być zarazem domem ekologicznym, bo... więcej
Aby dodatkowo podnieść skuteczność oczyszczania i wydłużyć żywotność naszej przydomowej oczyszczalni ścieków, warto wyposażyć się w bakterie do szamba, dzięki którym następuje rozpad i degradacja szkodliwych substancji. Preparaty stosowane w przydomowych oczyszczalniach mają zastosowanie zarówno na... więcej