Nieprzyjemne zapachy z przydomowej oczyszczalni ścieków

Na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej, coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. To urządzenia, które są wygodniejsze i efektywniejsze niż klasyczne szamba, a koszt ich montażu zwraca się średnio po trzech latach eksploatacji.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są również w pełni bezpieczne dla środowiska, jak i użytkowników, jednak czytając fora internetowe, można znaleźć posty umieszczane przez osoby, które narzekają na nieprzyjemny zapach wydobywający się z przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

Dlaczego powstaje nieprzyjemny zapach?

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków to systemy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort w czasie eksploatacji. Z założenia oczyszczalnia nie powinna wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów do otoczenia jednak w praktyce może zaistnieć taka sytuacja.

Należy mieć jednak na uwadze, że jest to spowodowane wyłącznie niewłaściwym sposobem korzystania z systemu. W trakcie eksploatacji z przydomowej oczyszczalni ścieków następuje zahamowanie naturalnego procesu rozkładu zanieczyszczeń poprzez zamieranie bakterii.

To naturalny proces, jednak jest on intensyfikowany przez silne środki chemiczne oraz detergenty, które zabijają bakterie funkcjonujące w oczyszczalni. W wyniku zmniejszenia ilości bakterii w złożu rozpoczyna się proces polegający na zablokowaniu układu rozprowadzającego, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z oczyszczalni jest wynikiem zaniedbania, dlatego wszyscy użytkownicy tego typu systemów powinni w pierwszej kolejności pamiętać o podstawowych zasadach eksploatacyjnych.

Koniecznym działaniem profilaktycznym jest korzystanie z odpowiednich detergentów służących np. do mycia toalet. Polecamy ECO9 WC GEL, ponieważ to ekologiczny żel do czyszczenia toalet, który w odróżnieniu od klasycznych środków czyszczących jest w pełni bezpieczny dla mikroorganizmów funkcjonujących w oczyszczalni. Sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach, niweluje nieprzyjemne zapachy oraz doskonale usuwa wszelkie nieczystości.

ECO9 WC GEL

Użytkownicy przydomowych oczyszczalni ścieków powinni również pamiętać o regularnym uzupełnianiu bakterii, ponieważ jak już wspomnieliśmy, bakterie naturalnie obumierają i z czasem ich liczba może być niewystarczająca do prawidłowego działania całego systemu.

Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że nie jest to absorbująca czynność. Wystarczy raz w miesiącu wsypać odpowiedni preparat do muszli klozetowej i pozostawić na kilka godzin.

Wiele różnorodnych koncentratów skutecznych bakterii znajdziecie w naszym internetowym sklepie, do którego zapraszamy wszystkie osoby zamierzające zadbać o nienaganną sprawność własnej oczyszczalni. Gwarantujemy, że dzięki tym preparatom raz na zawsze pozbędziecie się problemu nieprzyjemnego zapachu.

BIOPREPARATY DO OCZYSZCZALNI ECO9

 

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Według danych statystycznych opracowanych przez Główny Urząd Statystyczny przeciętny obywatel naszego kraju wykorzystuje 96 litrów wody każdego dnia. Większa część tej liczby jest wygospodarowana na prace domowe oraz kwestie związane z utrzymaniem higieny osobistej. Pranie, sprzątanie, podlewanie... więcej
Trend na ekologię nie mija. Dziś każdy z nas powinien być ekologiczny, ponieważ ma to istotny wpływ nie tylko na poziom naszego obecnego życia, ale również na przyszłość kolejnych pokoleń. Realizując proekologiczne działania, dajemy szansę naszym dzieciom oraz wnukom na świat wolny od ogromnej... więcej
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. I tak powstały, np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie trzykomorowe, itp.Tymczasem te komplikacje nie idą w parze z wygodą dla... więcej