Nieprzyjemne zapachy z przydomowej oczyszczalni ścieków

Na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej, coraz większą popularnością cieszą się przydomowe oczyszczalnie ścieków. To urządzenia, które są wygodniejsze i efektywniejsze niż klasyczne szamba, a koszt ich montażu zwraca się średnio po trzech latach eksploatacji.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są również w pełni bezpieczne dla środowiska, jak i użytkowników, jednak czytając fora internetowe, można znaleźć posty umieszczane przez osoby, które narzekają na nieprzyjemny zapach wydobywający się z przydomowej oczyszczalni ścieków.

 

Dlaczego powstaje nieprzyjemny zapach?

Nowoczesne oczyszczalnie ścieków to systemy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort w czasie eksploatacji. Z założenia oczyszczalnia nie powinna wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów do otoczenia jednak w praktyce może zaistnieć taka sytuacja.

Należy mieć jednak na uwadze, że jest to spowodowane wyłącznie niewłaściwym sposobem korzystania z systemu. W trakcie eksploatacji z przydomowej oczyszczalni ścieków następuje zahamowanie naturalnego procesu rozkładu zanieczyszczeń poprzez zamieranie bakterii.

To naturalny proces, jednak jest on intensyfikowany przez silne środki chemiczne oraz detergenty, które zabijają bakterie funkcjonujące w oczyszczalni. W wyniku zmniejszenia ilości bakterii w złożu rozpoczyna się proces polegający na zablokowaniu układu rozprowadzającego, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach.

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z oczyszczalni jest wynikiem zaniedbania, dlatego wszyscy użytkownicy tego typu systemów powinni w pierwszej kolejności pamiętać o podstawowych zasadach eksploatacyjnych.

Koniecznym działaniem profilaktycznym jest korzystanie z odpowiednich detergentów służących np. do mycia toalet. Polecamy ECO9 WC GEL, ponieważ to ekologiczny żel do czyszczenia toalet, który w odróżnieniu od klasycznych środków czyszczących jest w pełni bezpieczny dla mikroorganizmów funkcjonujących w oczyszczalni. Sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach, niweluje nieprzyjemne zapachy oraz doskonale usuwa wszelkie nieczystości.

ECO9 WC GEL

Użytkownicy przydomowych oczyszczalni ścieków powinni również pamiętać o regularnym uzupełnianiu bakterii, ponieważ jak już wspomnieliśmy, bakterie naturalnie obumierają i z czasem ich liczba może być niewystarczająca do prawidłowego działania całego systemu.

Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że nie jest to absorbująca czynność. Wystarczy raz w miesiącu wsypać odpowiedni preparat do muszli klozetowej i pozostawić na kilka godzin.

Wiele różnorodnych koncentratów skutecznych bakterii znajdziecie w naszym internetowym sklepie, do którego zapraszamy wszystkie osoby zamierzające zadbać o nienaganną sprawność własnej oczyszczalni. Gwarantujemy, że dzięki tym preparatom raz na zawsze pozbędziecie się problemu nieprzyjemnego zapachu.

BIOPREPARATY DO OCZYSZCZALNI ECO9

 

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Dziś coraz więcej osób wyraża swoją aprobatę do działań proekologicznych. Istotny wpływ na dynamiczny rozwój tego trendu ma nie tylko troska o otaczające nas środowisko, ale również aspekt finansowy. Gospodarstwa domowe, które podążają tą ścieżką mogą skuteczne minimalizować wydatki przeznaczane na... więcej
Jeżeli Wasz dom jest zlokalizowany na terenie, który nie ma stałego dostępu do sieci kanalizacyjnej, to występując w roli właścicieli posesji, jesteście odpowiedzialni za samodzielnie zagospodarowanie wody opadowej. Istnieje wiele rozwiązań tego problemu, jednak w dzisiejszym artykule skupimy się... więcej
Piękne górskie widoki, szum fal morza Bałtyckiego, promyki zachodzącego słońca odbijające się od tafli mazurskich jezior oraz spokojne agroturystyczne regiony, w których wypoczynek nabiera zupełnie nowego znaczenia. Wakacje w naszym kraju z pewnością nie są gorsze od tych zagranicznych, ponieważ... więcej