Kupiłem przydomową oczyszczalnię. Co dalej?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to system rozwiązujący problemy osób, których działki nie mają stałego dostępu do kanalizacji. To rozwiązanie, które cieszy się obecnie sporą popularnością, ponieważ jest skuteczniejsze od szamba, a jego eksploatacja jest o wiele wygodniejsza.

Należy jednak pamiętać, że tylko właściwe użytkowanie ma wymierny wpływ na efektywność oraz żywotność całego systemu. Jeżeli jesteście osobami, które zainwestowały w przydomową oczyszczalnię ścieków i nie wiedzą co dalej robić, ten artykuł jest dla Was. Poruszymy w nim wszelkie kwestie dotyczące odpowiedniej eksploatacji, dzięki której cały system będzie Wam służyć przez wiele lat.

 
Przestrzeganie wskazówek producenta

Pierwszą i najważniejszą kwestią, o której powinniście zawsze pamiętać, jest dokładne przeczytanie instrukcji obsługi oraz zapoznanie się ze wskazówkami wykonawcy, który instalował oczyszczalnie na Waszej działce. Nie należy bagatelizować tych informacji!

 
Aplikacja biopreparatów

Jeżeli chcecie, aby Wasza oczyszczalnia działała zawsze w sposób skuteczny i niezawodny, powinniście pamiętać o regularnym stosowaniu biopreparatów takich jak Eco9 MIX - preparat do oczyszczalni drenażowych do regularnego stosowania, Eco9 OXY - preparat do oczyszczalni z natlenianiem do regularnego stosowania,  Eco9 FLO rozkład kożucha, czy Eco9 udrożnianie drenażu.

 
Klasyfikacja środków do oczyszczalni:

  • preparaty na rozruch
  • bakterie, enzymy i pożywki
  • preparaty na udrażnianie syfonu
  • preparaty na rozkład kożucha

BIOPREPARATY DO OCZYSZCZALNI ECO9
 

  To substancje bogate w aktywne związki oraz mikroorganizmy, które w bezpośredni sposób wspomagają procesy oczyszczania oraz redukują powstawanie osadów i kożuchów w wewnątrz osadnika. Dzięki nim, wszystkie systemy oczyszczalni działają wydajnie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, częstotliwości oraz rodzaju produkowanych ścieków.

Jeżeli kupujecie preparaty, powinniście wybierać produkty przeznaczone do określonego typu oczyszczalni, ponieważ inne preparaty dedykowane są do rozwiązań bazujących na procesach biologicznych, a inne do rozwiązań wykorzystujących drenaż.

W naszym internetowym sklepie znajdziecie nie tylko pełen asortyment preparatów charakteryzujących się najwyższą jakością, ale również będziecie mogli skorzystać z profesjonalnej konsultacji, w ramach której zaproponujemy produkty odpowiednie do Waszych potrzeb oraz oczekiwań.

 
Regularne przeglądy

Podobnie jak samochody, oczyszczalnie również wymagają okresowych przeglądów, w trakcie których weryfikuje się sprawność wszystkich podzespołów oraz usuwa się część osadu z osadnika gnilnego. Przeglądy powinny być wykonywane raz w ciągu roku przez wyspecjalizowany serwis, który zagwarantuje usługę na najwyższym poziomie.

W tej kwestii możecie również skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie przydomowych oczyszczalni ścieków, którzy dysponują wiedzą oraz możliwościami, dzięki którym możemy szybko i skutecznie serwisować różnego typu systemy.

 
Podsumowanie

Niewłaściwa eksploatacja oczyszczalni ścieków może powodować obumarcie osadu czynnego, nadmierną kolmatację gruntu oraz zatykanie się przepływów w układzie. System zacznie działać w niewłaściwy sposób, pojawią się brzydkie zapachy, a wiele części może ulec szybszemu zużyciu. Stosując się do naszych wskazówek, unikniecie tych problemów.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Każda gospodyni domowa wie, że dobry płyn do mycia naczyń pozwala szybko i skutecznie uporać się z tłustymi plamami oraz wszelkimi innymi zanieczyszczeniami zalegającymi na powierzchni naczyń i sztućców. Jak znaleźć taki płyn? Z pozoru wydaje się to bardzo proste. Wystarczy wybrać się do... więcej
Aby dodatkowo podnieść skuteczność oczyszczania i wydłużyć żywotność naszej przydomowej oczyszczalni ścieków, warto wyposażyć się w bakterie do szamba, dzięki którym następuje rozpad i degradacja szkodliwych substancji. Preparaty stosowane w przydomowych oczyszczalniach mają zastosowanie zarówno na... więcej
Separator to specjalistyczne urządzenie służące do oddzielania tłuszczy od reszty ścieków, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska musi znajdować się we wszystkich miejscach generujących ponadprzeciętną ilość tłuszczy. Rozporządzenie bezpośrednio dotyczy obiektów gastronomicznych,... więcej