Serwis oczyszczalni – przed czym nas chroni?

Wielu właścicielom przydomowych oczyszczalni ścieków wydaje się, że odpowiedni montaż i zastosowanie bakterii w szambie ekologicznym wystarczą, aby oczyszczalnia działała sprawnie i bez zarzutów na długi czas. Istnieje też stereotyp sugerujący, że produkty eko nie wymagają żadnej kontroli, odświeżania ani sprawdzania, dlatego też wiele osób bagatelizuje temat serwisowania. Chętni do działania natomiast najczęściej nie mają adekwatnej wiedzy ani umiejętności, aby wykonać te czynności na własną rękę.

Przed czym chroni nas serwis?

Właściwa eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków jest niezbędna, aby oczyszczalnia służyła jej użytkownikom wiele lat, bakterie do szamba to nie wszystko. Dzięki prawidłowej obsłudze można uniknąć problemów związanych z przebudową oczyszczalni oraz wydłużyć jej żywotność. Codziennie dbanie może być bardzo kłopotliwe dla użytkowników, dlatego też w HABA RL oferujemy pomoc w tym zakresie. Zapewniamy fachowy serwis, przegląd oraz doradztwo.

Korzyści serwisowania oczyszczalni drenażowych

Przegląd serwisowy pod kątem prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni i sprawdzenie ogólnego stanu instalacji to dwie podstawowe zalety korzystania z usług serwisu. Po drugie, bardzo ważną kwestią jest również płukanie filtra w zależności od potrzeb w celu poprawienia jego sprawności, zmierzenie poziomu osadu w osadniku i sprawdzenie drożności dopływu do układu rozsączającego. Wiele z tych zadań to czynności dosyć trudne w wykonaniu, szczególnie dla osób nieposiadających specjalistycznej wiedzy i pewnych umiejętności. Dlaczego jeszcze warto? Naszym Klientom oferujemy wydłużenie okresu gwarancyjnego na działanie oczyszczalni na okres do 5 lat, możliwość zakupienia biopreparatu EcO9 DUO w promocyjnej cenie, płukanie dopływu do układu rozsączającego w celu poprawienia jego drożności, zastosowanie dodatkowej dawki specjalistycznych preparatów. Jesteśmy dla Państwa i oferujemy dogodne terminy przeglądów serwisowych. Usterki i awarie usuwamy w 48 godzin od momentu zgłoszenia.

Korzyści serwisowania oczyszczalni biologicznych

Kontrola ilości osadu poprzez pobranie próbki z komory reakcji, przeprowadzenie próby osadowej oraz sprawdzenie ilości osadu w komorze wstępnej to nie wszystko. Ważna jest także aktualizacja ustawień sterownika w celu optymalizacji pracy oczyszczalni, sprawdzenie stanu membrany dmuchawy, czyszczenie filtra powietrza w dmuchawie oraz sprawdzenie stanu połączeń instalacji napowietrzającej. Serwis zapewnia też czyszczenie dyfuzora napowietrzającego oraz weryfikację ustawień pływaków sterujących.

Korzyścią wynikającą z regularnego serwisowania oczyszczalni biologicznych jest także możliwość sprawdzenia pracy pompy przy pomocy funkcji sterowania ręcznego i sprawdzenie funkcjonowania czujnika awarii przepełnienia. Przekażemy również Państwu raport z kontroli szczelności pokryw w celu uniknięcia wydobywania się przykrych zapachów i sprawdzimy drożność połączeń kanalizacyjnych.

Naszym Klientom oferujemy możliwość wydłużenia okresu gwarancyjnego na oczyszczalnię na okres do 10 lat, możliwość zakupienia biopreparatów ECO9  i dogodne terminy przeglądów serwisowych.

PROFESJONALNY SERWIS OCZYSZCZALNI  HABA RL

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Pierwsze promyki wiosennego słońca, ciepły powiew powietrza oraz pączkujące po zimie drzewa to znak dla wszystkich miłośników zieleni, że najwyższa pora rozpocząć prace sprowadzające się do pielęgnacji ogrodu. Dzięki nim nasz ogród latem będzie zachwycać swoim niepowtarzalnym pięknem wyrażonym... więcej
Kalendarzowa jesień 2016 rozpocznie się już za dwa dni. To nielubiana przez większość osób pora roku ze względu na niesprzyjającą pogodę, jednak według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne i bez deszczu. W naszej opinii to doskonały moment na rozpoczęcie jesiennych porządków w ogrodzie. Od... więcej
Osoby regularnie czytające naszego bloga z pewnością wiedzą, jak wiele zalet oferuje przydomowa oczyszczalnia ścieków. Narzędzie to stanowi niezwykle skuteczne rozwiązanie likwidujące problem zagospodarowania ścieków na terenach, które nie mają stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. To... więcej