Przydomowa oczyszczalnia ścieków (POŚ) jako niezawodny ekosystem ogrodowy

Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. I tak powstały, np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie trzykomorowe, itp.
Tymczasem te komplikacje nie idą w parze z wygodą dla użytkownika, czyli zwiększeniem niezawodności i ze zmniejszeniem obsługi. A to ma główny wpływ na koszty i komfort użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków.
Co jest najbardziej uciążliwe dla użytkowników POŚ?

Otóż najwięcej niezadowolenia sprawia pojawiający się czasami lekki smrodek podczas bezwietrznych dni niżu atmosferycznego.
Z przeprowadzonych badań - wywiadów z użytkownikami POŚ wynika, że w ponad 50% przypadków odczuwają nieprzyjemny zapach w pobliżu oczyszczalni. Są to przeważnie oczyszczalnie z osadnikiem gnilnym i drenażem, ale również biologiczne. Niektórzy mówią, że przyzwyczaili się do tego i pogodzili z tym faktem. Tylko czy o to chodzi?

Drugą uciążliwością, jaka pojawia się u znacznej liczby użytkowników, jest problem z odpływem ścieków. Czasami nawet po dwóch latach od montażu.
Problem się nasila, gdy przyjadą goście. Dzieje się tak przy oczyszczalniach drenażowych lub ze studnią chłonną - i to nawet tych zlokalizowanych na gruntach piaszczystych.
Głównym "winowajcą" jest coraz doskonalsza chemia gospodarcza. Doskonalsza do mycia, czyszczenia i prania, ale uciążliwa dla oczyszczalni ścieków i środowiska naturalnego.

Na szczęście powstały już rozwiązania, które są odpowiedzią na powyższe problemy.
Szukając oczyszczalni dla siebie, warto zwrócić uwagę na bezzapachowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków. Mamy wtedy gwarancję, że nigdy nie pojawią się nieprzyjemne zapachy.
Warto też szukać jak najprostszych rozwiązań, a co za tym idzie, bardziej niezawodnych.

Ostatnim hitem w tej dziedzinie są OCZYSZCZALNIE BIOLOGICZNE JEDNOKOMOROWE, które oprócz bezzapachowości posiadają jeszcze jedną ważną dla użytkownika cechę. Przy odpowiednim doborze mogą być opróżniane z osadów nawet raz na 5 lat .
Ale to jeszcze nie wszystko. Aby uniezależnić się od ujemnego wpływu chemii gospodarczej na układy rozsączające, można skorzystać z rozwiązania ze zraszaczami ogrodowymi GREEN SHOWER. Są one zaprojektowane specjalnie dla przydomowych oczyszczalni ścieków. To opatentowane rozwiązanie daje gwarancję kilkudziesięcioletniej niezawodności, oraz oszczędności finansowe w nawadnianiu ogrodu.
Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem to napisz maila na adres: poczta@haba.pl

CHROŃMY ZASOBY WODNE NASZEJ PLANETY, OSZCZĘDZAJĄC JEDNOCZEŚNIE SWOJE PIENIĄDZE.

Poletko roślinneZraszacz GREEN SHOWER

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Piękne górskie widoki, szum fal morza Bałtyckiego, promyki zachodzącego słońca odbijające się od tafli mazurskich jezior oraz spokojne agroturystyczne regiony, w których wypoczynek nabiera zupełnie nowego znaczenia. Wakacje w naszym kraju z pewnością nie są gorsze od tych zagranicznych, ponieważ... więcej
Na montaż oczyszczalni ścieków decydują się nie tylko właściciele prywatnych domów, ale także biur, firm czy przedsiębiorstw spożywczych. jghghg Zakłady przemysłowe, czy duże firmy, które produkują znaczne ilości ścieków muszą pamiętać o ich prawidłowym odprowadzaniu. Czym są ścieki, które nie... więcej
Choć coraz częściej decydujemy się na budowę ekologicznych i inteligentnych domów, to także w przypadku tradycyjnego budownictwa można w prosty sposób zaoszczędzić energię. Rachunki za wodę, prąd i gaz pochłaniają zazwyczaj największą część domowego budżetu. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej... więcej