Jak udrożnić syfon?

Niedrożność umywalki, zlewu czy brodzika prysznicowego jest niezwykle irytującym problemem, który może pojawić się w każdym domu. Jednym z winowajców tego zjawiska jest zapchany syfon. W dzisiejszym wpisie doradzimy Wam, w jaki sposób poradzić sobie z tym problemem szybko, skutecznie i samodzielnie. Nie wiecie, jak udrożnić syfon? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

 

 

Syfon – mała, a wielka rzecz!

Syfon to drobny komponent instalacji kanalizacyjnej w domu, jednak spełnia on niezwykle istotną rolę. Dzięki niemu do pomieszczeń nie przedostają się przykre zapachy z wnętrza kanalizacji.

Działanie syfonu jest bardzo proste. To konstrukcja, której pierwowzory funkcjonowały już w starożytności, jednak jego unowocześniona konstrukcja została opatentowana dopiero w pierwszej połowie XIX wieku. Czyste powietrze znajdujące się w łazience bądź kuchni jest oddzielane za pomocą zgromadzonej w syfonie wodzie od powietrza, które znajduje się wewnątrz rur. Spływająca woda, która jest kierowana do odpływu ścieków, zasila wypchniętą siłą ciśnienia uprzednią porcję wody znajdującą się w syfonie.

 

Dlaczego syfon się zapycha?

Wraz ze zużytą wodą do kanalizacji dostają się różnorodne składniki oraz substancje. To najczęściej włosy, tłuszcz, osady z mydła oraz ziarenka piasku. Mają one dużą zdolność przyklejania się do ścianek przewodów i gromadzenia na swojej powierzchni kolejnych zanieczyszczeń. Z czasem nagromadzona ilość brudu jest tak duża, że w syfonie powstają zatory uniemożliwiające jego poprawne funkcjonowanie.


 

ECO9 UDROŻNIANIE SYFONU

Walkę z niedrożnym syfonem powinniście rozpocząć od metody, która jest prosta, szybka i skuteczna. To wykorzystanie odpowiedniego preparatu, którego formuła usuwa wszelkie zalegające osady oraz zanieczyszczenia.

Naszym Czytelnikom polecamy preparat marki Eco9, który nie tylko usuwa i zapobiega tworzeniu się nowych zatorów, ale utrzymuje również odpowiednią florę bakteryjną w syfonie, co z kolei wydłuża poprawne funkcjonowanie całej instalacji kanalizacyjnej.

Preparat jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy wlać do odpływu jednorazowo 100 ml płynu, którego nie wolno spłukiwać przez 12 godzin. Po upływie tego czasu zapchany syfon powinien działać w nienaganny sposób.

Preparat ECO9 Pielęgnacja i Udrożnianie Syfonu  HABA RL
 

Rozkręcenie syfonu

Syfon jest specyficznym elementem instalacji kanalizacyjnej znajdującym się bezpośrednio pod umywalką bądź zlewem. Dostęp do niego jest stosunkowo łatwy, dlatego drugą metodą udrażniania syfonu jest jego ręczne oczyszczenie.

Osoby, które zdecydują się na to rozwiązanie, muszą w pierwszej kolejności podłożyć pod syfon miskę, ponieważ podczas jego odkręcania z pewnością wypłynie woda wraz z nieczystościami. Odkręcony syfon należy dokładnie wyczyścić, a następnie dokładnie zamontować weryfikując czy nie pojawiają się przecieki. Ta metoda udrażniania syfonu jest również skuteczna, jednak bardziej pracochłonna od poprzedniej, dlatego wszystkim naszym Czytelnikom polecamy pierwsze rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam uniknąć kłopotów związanych z zatkanymi odpływami, które w konsekwencji mogą prowadzić do zalania łazienki bądź kuchni. To sprawdzone metody, które polecamy z pełną odpowiedzialnością.

 

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Separator to specjalistyczne urządzenie służące do oddzielania tłuszczy od reszty ścieków, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska musi znajdować się we wszystkich miejscach generujących ponadprzeciętną ilość tłuszczy. Rozporządzenie bezpośrednio dotyczy obiektów gastronomicznych,... więcej
Trend na ekologię nie mija. Dziś każdy z nas powinien być ekologiczny, ponieważ ma to istotny wpływ nie tylko na poziom naszego obecnego życia, ale również na przyszłość kolejnych pokoleń. Realizując proekologiczne działania, dajemy szansę naszym dzieciom oraz wnukom na świat wolny od ogromnej... więcej
Coraz częstszym powodem zainteresowania małymi elektrowniami wiatrowymi są wysokie koszty podłączenia do sieci zakładu energetycznego oraz rosnące koszty energii wykorzystywanej w naszych gospodarstwach domowych. Nierzadko zdarza się, że kupno małej elektrowni wiatrowej w pełni zaspokaja potrzeby... więcej