Jak dbać o kanalizację?

Liczne problemy i poniesione koszty związane z naprawami to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy dbać o rury kanalizacyjne – zachęcić nas powinno również do tego polskie prawo. Nie każdy o tym wie, ale użytkowanie instalacji jest regulowane przez rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, należy więc podchodzić do tego tematu zupełnie poważnie.

W ramach obowiązkowych inspekcji kanalizacji szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dwa podstawowe czynniki: szczelność i drożność. Pierwszy chroni nas przed wydostaniem się nieczystości poza zamknięty obieg, drugi z kolei pozwala na prawidłowe korzystanie z instalacji.

 

1. ECO9 UDROŻNIANIE SYFONU

 

Eco9 UDROŻNIANIE SYFONU to dwuskładnikowy ekologiczny zestaw preparatów do udrożniania oraz pielęgnacji syfonów kanalizacyjnych. W skład zestawu wchodzi Eco9 SYFON UDRAŻNIANIE oraz Eco9 SYFON PIELĘGNACJA.

Pierwszy produkt służy do usuwania i rozkładu osadu z mydła, tłuszczu oraz zatorów powstałych z włosów, natomiast drugi zapobiega ponownemu tworzeniu się tych zjawisk. Ponadto utrzymuje odpowiednią florę bakteryjną w syfonie, wydłużając poprawne działanie instalacji kanalizacyjnej.

Pamiętajmy, aby po udrożnieniu syfonu środkiem chemicznym, w odstępie około tygodnia wlać ponownie 100 ml płynu i pozostawić na minimum 12 godzin bez spłukiwania.

Produkty przeznaczone są do syfonów łazienkowych i kuchennych.

 

2. ECO9 – EKOLOGICZNY ŻEL DO TOALET

 

 

Eco9 WC GEL to ekologiczny żel do toalet, który zastępuje agresywne i bakteriobójcze preparaty. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników czyszczących nie niszczy on pożytecznych bakterii żyjących w instalacjach kanalizacyjnych oraz przydomowych oczyszczalniach ścieków. Czyści, usuwa kamień i dezynfekuje czyszczone powierzchnie, a po zastosowaniu uwalnia świeży, łagodny zapach.

Właściwości:

  • doskonale czyści, usuwa kamień i szkodliwe bakterie,
  • sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach,
  • regeneruje instalację kanalizacyjną, likwidując nagromadzone w niej złogi kamienia,
  • żel dłużej działa na powierzchni muszli WC,
  • może być stosowany równolegle z biopreparatami innych producentów,
  • usuwa nieprzyjemne zapachy,
  • ulega całkowitej biodegradacji.

 

3. BIO7 KANALIZACJE – UDRAŻNIANIE

Bio7 Kanalizacje to preparat w proszku zawierający skoncentrowane enzymy i mikroorganizmy, którego zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z syfonów i odpływów zlewozmywaków, umywalek, wanien i brodzików. Zawarte w preparacie enzymy skutecznie rozkładają i usuwają zanieczyszczenia, które utrudniają odpływ wody i wywołują nieprzyjemne zapachy.
Preparat o szybkim i długotrwałym działaniu. Dzięki unikalnej recepturze zapewnia przyjemny, świeży zapach natychmiast po jego zastosowaniu.

Przy nieprzyjemnych zapachach i utrudnionym odpływie środek należy stosować codziennie, aż do momentu zaniku problemu. Profilaktycznie dla zapewnienia drożności syfonów kanalizacji można stosować raz w tygodniu.

 

4. BIO7 ŁAZIENKA UDRAŻNIANIE

To środek do błyskawicznego udrażniania odpływów w umywalkach, zlewach, wannach i brodzikach. Rozpuszcza materię organiczną a w szczególności włosy, które są głównym czynnikiem odpowiedzialnym za zatykanie odpływów wanien i umywalek.

Stosowany w niewielkich ilościach nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. W przypadku poważnych zatorów i konieczności użycia jednorazowo dużej ilości preparatu, zaleca się dosypanie dawki koncentratu bakteryjnego (Bio7 Choc) w celu przywrócenia równowagi biologicznej osadnika.

Preparat najlepiej stosować zapobiegawczo lub niezwłocznie po zaobserwowaniu pogorszenia się odpływu wody. W przypadku zatkania odpływu wlać jednorazowo połowę zawartości butelki. Odczekać dwie godziny i obficie spłukać wodą.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Choć przydomowa oczyszczalnia ścieków to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla środowiska i naszych finansów, to wiele osób zastanawia się w jaki sposób przygotować się do jej budowy. Myśląc o czyszczalni należy pamiętać, że zgodnie z ustawą Prawo Budowlane, oczyszczalnia, której przepustowość nie... więcej
Czy spotkaliście się już z terminem szara energia? Nie? Nie dziwi nas to, ponieważ jest to obecnie mało popularne zagadnienie, pomimo że jest bezpośrednio związane z szeroko rozumianą ekologią, która przecież w ostatnich latach jest na topie. Dziś budujemy ekologiczne domy, jeździmy ekologicznymi... więcej
Wszystkie zanieczyszczenia, które docierają do oczyszczalni są rozkładane na związki mineralne, które nie są groźne dla środowiska naturalnego. Przydomowa oczyszczalnia to inwestycja na długie lata, jednak jaki typ oczyszczalni będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb? Wśród najważniejszych... więcej