Jak dbać o kanalizację?

Liczne problemy i poniesione koszty związane z naprawami to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy dbać o rury kanalizacyjne – zachęcić nas powinno również do tego polskie prawo. Nie każdy o tym wie, ale użytkowanie instalacji jest regulowane przez rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, należy więc podchodzić do tego tematu zupełnie poważnie.

W ramach obowiązkowych inspekcji kanalizacji szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dwa podstawowe czynniki: szczelność i drożność. Pierwszy chroni nas przed wydostaniem się nieczystości poza zamknięty obieg, drugi z kolei pozwala na prawidłowe korzystanie z instalacji.

 

1. ECO9 UDROŻNIANIE SYFONU

 

Eco9 UDROŻNIANIE SYFONU to dwuskładnikowy ekologiczny zestaw preparatów do udrożniania oraz pielęgnacji syfonów kanalizacyjnych. W skład zestawu wchodzi Eco9 SYFON UDRAŻNIANIE oraz Eco9 SYFON PIELĘGNACJA.

Pierwszy produkt służy do usuwania i rozkładu osadu z mydła, tłuszczu oraz zatorów powstałych z włosów, natomiast drugi zapobiega ponownemu tworzeniu się tych zjawisk. Ponadto utrzymuje odpowiednią florę bakteryjną w syfonie, wydłużając poprawne działanie instalacji kanalizacyjnej.

Pamiętajmy, aby po udrożnieniu syfonu środkiem chemicznym, w odstępie około tygodnia wlać ponownie 100 ml płynu i pozostawić na minimum 12 godzin bez spłukiwania.

Produkty przeznaczone są do syfonów łazienkowych i kuchennych.

 

2. ECO9 – EKOLOGICZNY ŻEL DO TOALET

 

 

Eco9 WC GEL to ekologiczny żel do toalet, który zastępuje agresywne i bakteriobójcze preparaty. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników czyszczących nie niszczy on pożytecznych bakterii żyjących w instalacjach kanalizacyjnych oraz przydomowych oczyszczalniach ścieków. Czyści, usuwa kamień i dezynfekuje czyszczone powierzchnie, a po zastosowaniu uwalnia świeży, łagodny zapach.

Właściwości:

  • doskonale czyści, usuwa kamień i szkodliwe bakterie,
  • sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach,
  • regeneruje instalację kanalizacyjną, likwidując nagromadzone w niej złogi kamienia,
  • żel dłużej działa na powierzchni muszli WC,
  • może być stosowany równolegle z biopreparatami innych producentów,
  • usuwa nieprzyjemne zapachy,
  • ulega całkowitej biodegradacji.

 

3. BIO7 KANALIZACJE – UDRAŻNIANIE

Bio7 Kanalizacje to preparat w proszku zawierający skoncentrowane enzymy i mikroorganizmy, którego zadaniem jest likwidacja nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z syfonów i odpływów zlewozmywaków, umywalek, wanien i brodzików. Zawarte w preparacie enzymy skutecznie rozkładają i usuwają zanieczyszczenia, które utrudniają odpływ wody i wywołują nieprzyjemne zapachy.
Preparat o szybkim i długotrwałym działaniu. Dzięki unikalnej recepturze zapewnia przyjemny, świeży zapach natychmiast po jego zastosowaniu.

Przy nieprzyjemnych zapachach i utrudnionym odpływie środek należy stosować codziennie, aż do momentu zaniku problemu. Profilaktycznie dla zapewnienia drożności syfonów kanalizacji można stosować raz w tygodniu.

 

4. BIO7 ŁAZIENKA UDRAŻNIANIE

To środek do błyskawicznego udrażniania odpływów w umywalkach, zlewach, wannach i brodzikach. Rozpuszcza materię organiczną a w szczególności włosy, które są głównym czynnikiem odpowiedzialnym za zatykanie odpływów wanien i umywalek.

Stosowany w niewielkich ilościach nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. W przypadku poważnych zatorów i konieczności użycia jednorazowo dużej ilości preparatu, zaleca się dosypanie dawki koncentratu bakteryjnego (Bio7 Choc) w celu przywrócenia równowagi biologicznej osadnika.

Preparat najlepiej stosować zapobiegawczo lub niezwłocznie po zaobserwowaniu pogorszenia się odpływu wody. W przypadku zatkania odpływu wlać jednorazowo połowę zawartości butelki. Odczekać dwie godziny i obficie spłukać wodą.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Każda gospodyni domowa wie, że dobry płyn do mycia naczyń pozwala szybko i skutecznie uporać się z tłustymi plamami oraz wszelkimi innymi zanieczyszczeniami zalegającymi na powierzchni naczyń i sztućców. Jak znaleźć taki płyn? Z pozoru wydaje się to bardzo proste. Wystarczy wybrać się do... więcej
Aby dodatkowo podnieść skuteczność oczyszczania i wydłużyć żywotność naszej przydomowej oczyszczalni ścieków, warto wyposażyć się w bakterie do szamba, dzięki którym następuje rozpad i degradacja szkodliwych substancji. Preparaty stosowane w przydomowych oczyszczalniach mają zastosowanie zarówno na... więcej
Separator to specjalistyczne urządzenie służące do oddzielania tłuszczy od reszty ścieków, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska musi znajdować się we wszystkich miejscach generujących ponadprzeciętną ilość tłuszczy. Rozporządzenie bezpośrednio dotyczy obiektów gastronomicznych,... więcej