Jak sprzątać łazienkę?

Dla wielu osób sprzątanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. To żmudna praca, którą często należy powtarzać każdego dnia. Ma to odniesienie to pomieszczeń, które są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jednym z takich pomieszczeń jest łazienka. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak efektywnie sprzątać łazienkę. Mamy nadzieje, że dzięki naszym poradom zaoszczędzicie czas, a samo sprzątanie nie będzie już tak męczące.

Łazienka w każdym domu narażona jest osadzający się osad z mydła, kamień, pleśń, oraz zatykające się rury, które są źródłem nieprzyjemnych zapachów wydobywających się do wnętrza łazienki. Przypominamy, że im dłużej wyżej wymienione zabrudzenia osadzają się na nieczyszczonych powierzchniach, wówczas są trudniejsze do usunięcia. Właśnie dlatego, pierwsza zasada sprzątania łazienki brzmi: czyść ją regularnie, najlepiej raz dziennie.

Toaleta

To właśnie od tego elementu wyposażenia łazienki proponujemy rozpocząć sprzątanie. W tym celu niezbędne będą pewne akcesoria. Istotna jest odpowiednia szczotka do czyszczenia toalet, najlepiej z przeciwstawną końcówką w kształcie haczyka, dzięki której można w szybki i prosty sposób usunąć brud z zakamarków toalety. Kolejnymi niezbędnymi produktami do czyszczenia toalet są odpowiednie ściereczki antybakteryjne oraz detergent, który usunie bakterie, pozostawi przyjemny zapach i nabłyszczy powierzchnie muszli, np. ekologiczny żel do toalet.

My polecamy Wam Eco9 WC GEL, którego największą zaletą jest ekologiczny charakter. Skutecznie zwalcza bakterie oraz osady. To rozwiązanie często wybierane przez posiadaczy przydomowych oczyszczalni ścieków, ponieważ zapewnia ono prawidłowy przebieg procesów biologicznych zachodzących w osadnikach. Posiadając już odpowiednie narzędzia, można przystąpić do czyszczenia. W pierwszej kolejności należy nanieść żel na powierzchnię muszli, a następnie równomiernie go rozprowadzić szczotką. Pozostawić na parę minut, a następnie spłukać wodę. Pozostaje już tylko dokładnie wyczyścić deskę sedesową. W tym celu posłużą specjalne ściereczki, o których wcześniej wspomnieliśmy.

https://haba.pl/sklep

Umywalka, wanna, prysznic

Po umyciu toalety czas na kolejne, wyżej wymienione elementy wyposażenia łazienki. Te powierzchnie należy myć środkami o znacznie łagodniejszej formule od tych używanych do czyszczenia toalet. Polecamy Wam płyny w rozpylaczu, które z całą pewnością znajdziecie każdej drogerii czy sklepie internetowym. Gwarantują one szybkie i bardzo proste naniesienie płynu na całą powierzchnię czyszczonych elementów. W tym przypadku cała praca sprowadza się do dokładnego wytarcia całej powierzchni.

https://haba.pl/sklep

Płytki oraz podłoga

To kolejne kluczowe elementy, które w głównej mierze wpływają na wizerunek łazienki, dlatego należy zadbać o to, aby każdego dna były w nienagannych stanie. W tym zadaniu niezwykle pomocna będzie plastikowa wycieraczka do szyb. Wystarczy umyć na mokro powierzchnię płytek, a następnie przy jej pomocy zebrać nadmiar wilgoci. W ten sposób nie powstają zacieki. Podłogę w pierwszej kolejności należy dokładnie zamieść, a następnie umyć przy pomocy mopa oraz płynu do podłóg.

Wyżej wymienione czynności to zadania, które powinniście wykonywać regularnie, jednak aby Wasza łazienka była zawsze w nienagannej kondycji nie zapominajcie o pracach, które warto wykonywać raz na jakiś czas. To wyczyszczenie lampy z kurzu, oczyszczenie i zdezynfekowanie kosza na śmieci, wyczyszczenie kratki wentylacyjnej oraz drzwi. Stosując się do tych rad, gwarantujemy Wam, że nigdy nie będziecie musieli wstydzić się tego pomieszczenia.

https://haba.pl/sklep

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Według danych statystycznych opracowanych przez Główny Urząd Statystyczny przeciętny obywatel naszego kraju wykorzystuje 96 litrów wody każdego dnia. Większa część tej liczby jest wygospodarowana na prace domowe oraz kwestie związane z utrzymaniem higieny osobistej. Pranie, sprzątanie, podlewanie... więcej
Trend na ekologię nie mija. Dziś każdy z nas powinien być ekologiczny, ponieważ ma to istotny wpływ nie tylko na poziom naszego obecnego życia, ale również na przyszłość kolejnych pokoleń. Realizując proekologiczne działania, dajemy szansę naszym dzieciom oraz wnukom na świat wolny od ogromnej... więcej
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. I tak powstały, np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie trzykomorowe, itp.Tymczasem te komplikacje nie idą w parze z wygodą dla... więcej