Toaleta – czysta sprawa!

Toaleta jest jednym z tych pomieszczeń, które są szczególnie narażone na liczne zabrudzenia, w wyniku których mogą rozwijać szkodliwe bakterie, wirusy oraz grzyby. Najbardziej narażona jest muszla klozetowa, w której mogą zasiedlać się m.in. bakterie Salmonelli, Shigelli oraz E-coli. Czy walka z nimi jest trudna? Jeżeli systematycznie dbacie o toaletę, korzystacie z wysokiej jakości preparatów oraz stosujecie się do kilku istotnych zasad, to Waszemu zdrowiu z pewnością nic nie będzie zagrażać!

 
Jak czyścić toaletę?

Zanim przystąpicie do czyszczenia muszli klozetowej, musicie pamiętać o założeniu gumowych rękawiczek, które skutecznie zabezpieczą Wasze dłonie nie tylko przed silnymi detergentami, ale również przed wspomnianymi wyżej bakteriami. To najważniejszy punkt wyposażenia, o którym powinniście zawsze pamiętać!

Co jeszcze będziecie Wam potrzebne w trakcie mycia? Niezbędne są również takie produkty i akcesoria jak szczotka do toalet, miękka gąbeczka, ściereczki, uniwersalny płyn do czyszczenia oraz specjalny płyn do czyszczenia toalet. Jeżeli udało Wam się zgromadzić cały niezbędny ekwipunek, możecie przystąpić do pracy.


 

Etap 1

W pierwszej kolejności powinniście dokładnie wyczyścić zewnętrzną część muszli oraz wszelkie inne jej komponenty takie jak deska i spłuczka. W tym celu wykorzystajcie miękką gąbkę, którą powinniście nasączyć roztworem ciepłej wody oraz uniwersalnego płynu do czyszczenia. Dokładnie umyjcie wszystkie powierzchnie wraz z zakamarkami, a następnie przy pomocy ściereczki wytrzyjcie toaletę do sucha.

 

Etap 2

Drugi etap sprowadza się już do czyszczenia wnętrza toalety, które musi być dokładnie zdezynfekowane. W tym celu powinniście nabyć odpowiedni preparat. My polecamy ECO9 WC GEL, ponieważ to środek znacznie lepszy od silnie bakteriobójczych preparatów, które dostępne są w klasycznych drogeriach.

To ekologiczny żel do toalet o charakterystycznej formule, która nie tylko skutecznie czyści, odkamienia i dezynfekuje, ale również regeneruje instalację kanalizacyjną oraz sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach. Preparat ulega całkowitej biodegradacji, a po zastosowaniu uwalnia świeży zapach.

 

Powinniście go wlać do środka toalety, zaczynając od wewnętrznej krawędzi muszli. W ten sposób preparat równomiernie pokryje całe wnętrze toalety. Następnie przy pomocy szczotki powinniście dokładnie wyczyścić całą muszlę. Zrobione? Teraz zamknijcie klapę i poczekajcie parę minut. W tym czasie detergent skutecznie usunie wszelkie bakterie oraz niewidoczne dla ludzkiego oka zabrudzenia.

 

Etap 3

Czas dokończyć czyszczenie muszli klozetowej. W trakcie spłukiwania wody szorujcie dokładnie wnętrze toalety, do chwili aż cały płyn zostanie usunięty. Na koniec możecie zawiesić kostkę zapachową, a następnie dokładnie wyczyścić szczotkę wraz z pojemnikiem. Jeśli jest ona już wyeksploatowana, powinniście ją wymienić.

 
Gwarantujemy, że dzięki wyżej wymienionych wskazówkom Wasza toaleta bezie zawsze w nienagannym stanie. Musicie pamiętać tylko o regularności, ponieważ muszla klozetowa powinna być czyszczona co najmniej raz w tygodniu!

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Ścieki są jednym z produktów ubocznych generowanych przez gospodarstwa domowe. Przeciętny Polak wytwarza rocznie aż 332 kilogramy odpadów komunalnych, które następnie trafiają na składowiska. Choć jest to wartość znacznie niższa od średniej unijnej, to jednak nie możemy się określać mianem zielonej... więcej
Jeżeli w minimalnym stopniu interesujecie się budownictwem mieszkaniowym, powinniście wiedzieć, że na przestrzeni kilku ostatnich lat zaczęły zmieniać się trendy. Dziś coraz więcej osób planujących budowę domu rezygnuje z klasycznego budownictwa, które bazuje na cegłach i materiałach betonowych na... więcej
Coraz więcej osób na terenie swoich posesji oraz gospodarstw domowych wdraża rozwiązania, które przyczyniają się nie tylko do zmniejszenia kwot pojawiających się na rachunkach za podstawowe media, ale również mają istotny wpływ na ochronę otaczającego nas środowiska. Obecnie największą... więcej