Oczyszczalnie w inteligentnym domu

Na naszym blogu mogliście przeczytać artykuł o inteligentnych i ekologicznych domach. Coraz więcej osób decyduje się na montaż ekologicznych systemów, które pozwolą na zaoszczędzenie na rachunkach, ale również będą bezpieczne dla środowiska.

Inteligentny dom może być zarazem domem ekologicznym, bo mechanizmy oczyszczalni biologicznych pozwalają na jej połączenie z domem.

.

Idea domów inteligentnych

Biorąc pod uwagę koszty budowy ekologicznego domu, a także inteligentnego domu są one wyższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Jednak w obu przypadkach koszty te zwracają się po kilku latach, a oszczędności są zauważalne w takich obszarach jak ogrzewanie powierzchni czy wody użytkowej. Warto zastanowić się nad budową ekologicznych i inteligentnych domów, zwłaszcza, że ceny energii wciąż rosną i nic nie wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat tendencja ta ulegnie zmianie. Dlatego też bardzo ważne jest również wykorzystanie systemów, które pozwolą kontrolować zużycie energii elektrycznej, a także procesów związanych z użytkowaniem przydomowej oczyszczalni.

.

Jak to działa? 

Do systemu można podłączyć oczyszczalnię SBR (Sekwencyjny Biologiczny Reaktor), której działanie polega na etapowym i cyklicznie powtarzającym się procesie. Oczyszczanie ma dużo większą skuteczność niż w przypadku tradycyjnych oczyszczalni drenażowych. Wbudowana przepompownia oraz proces dopływu i odpływu kontrolowane są przez nowoczesne sterowanie.

.

Fot. haba.rl

Fot. HABA RL

.

W jaki sposób funkcjonują oczyszczalnie w inteligentnych domach? Urządzenia, które w nowoczesny sposób sterują pracą oczyszczalni pozwalają na optymalizację jej pracy. Urządzenia te posiadają także funkcję pracy w trybie chwilowego przepływu oraz pracy w trybie gdy ścieki nie dopływają.

 .

Zalety oczyszczalni w inteligentnym domu

Wiedząc na czym polega działanie oczyszczalni ścieków w domu inteligentnych zastanówmy się jakie są korzyści płynące z podłączenia systemu do inteligentnego domu. Zwykle użytkownicy tego typu budynków do dyspozycji mają panel zarządzający wszystkimi urządzeniami w domu. Nie inaczej ma się z oczyszczalniami. Biologiczne oczyszczalnie SBR PRIMO wystarczy wpiąć do instalacji, a w efekcie będziemy mogli śledzić pracę oczyszczalni i jej najważniejsze parametry bezpośrednio z panelu znajdującego się w naszym domu.

Precyzyjne sterowanie zmniejsza koszty zużycia energii elektrycznej oraz zapewnia stabilną i wysoką jakość ścieków oczyszczonych.

Oczyszczalnia dla domu pływającego HABA RL

 

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Deszcz to najbardziej powszechne zjawisko pogodowe, dlatego też dźwięk stukania kropel wody w okno i parapet mieszkania nie robi na nikim większego wrażenia. Deszcz po prostu pada i nie mamy na to żadnego wpływu, jednak każdy właściciel domu musi koniecznie rozwiązać sprawę odprowadzania wód... więcej
Od 2013 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kontynuuje program dopłat do nowych budynków energooszczędnych i pasywnych. Dzięki temu rozwiązaniu, w znaczny sposób obniżane jest zużycie energii, na co zwraca uwagę przede wszystkim Unia Europejska. Program dopłat dotyczy osób... więcej
Oczyszczalnia Bio Easy Flow - opinie i unikalne cechy produktu Oczyszczalnia Bio Easy Flow szybko stała się hitem sprzedażowym. Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć elementów, które wyróżniają ją spośród innych rozwiązań i budują jej popularność: Oczyszczalnia Bio Easy Flow posiada bezzapachową... więcej