Jesienne porządki w ogrodzie

Kalendarzowa jesień 2016 rozpocznie się już za dwa dni. To nielubiana przez większość osób pora roku ze względu na niesprzyjającą pogodę, jednak według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne i bez deszczu. W naszej opinii to doskonały moment na rozpoczęcie jesiennych porządków w ogrodzie. Od czego rozpocząć pracę i w jaki sposób skutecznie uporać się ze wszelkimi niedoskonałościami? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule!

 

Porządkowanie rabat kwiatowych

Pierwszą czynnością, od której powinniście rozpocząć jesienne prace w ogrodzie, jest usunięcie przekwitłych kwiatostanów. Konieczne jest również zgrabienie z trawnika wszelkich zalegających pozostałości takich jak gałęzie, uschnięte liście oraz kamienie.

 

Pielęgnacja trawnika

To kluczowy element ogródka, dlatego powinien się on prezentować w nienaganny sposób. Jak dbać o trawnik jesienią? Pamiętajcie o jego regularnym koszeniu, wertykulacji oraz nawożeniu. W tym celu możecie wykorzystać kompost wzbogacony preparatem  EKOTRAWKA. To doskonały regenerator trawników, który przyspiesza proces rozkładu skoszonej trawy, wzmacnia system korzeniowy oraz wpływa na zagęszczenie darni.

EKO TRAWKA - REGENERACJA TRAWNIKÓW
 

Zabezpieczenie roślin

Minusowa temperatura to istotne zagrożenie dla wielu roślin, dlatego już we wrześniu warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie, która powinna być dopasowana do charakterystyki poszczególnych roślin występujących w Waszym ogrodzie. Krzewy możecie osłaniać chochołami ze słomy lub włókniną ogrodową, natomiast w przypadku bylin doskonale sprawdza się igliwie oraz słoma.

 

Zabezpieczenie oczka wodnego

Ten element jest często wizytówką ogrodu, dlatego warto go odpowiednio zabezpieczyć, by mógł się on doskonale prezentować w przyszłym sezonie. Wszelkie rośliny znajdujące się w oczku, które nie mają szans na przetrwanie mrozów, powinniście przenieść do odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły spokojnie przezimować.

Tafle wody powinniście zabezpieczyć odpowiednią siatką, która ochroni przed spadającymi liśćmi, jednak zanim to zrobicie, warto zaaplikować do wody preparat EKOSTAW. To produkt do oczyszczania oczek wodnych. Działa profilaktycznie, zwiększając skuteczność procesu rozkładu organicznych zanieczyszczeń w wodzie.


 EKOSTAW - OCZYSZCZANIE OCZEK WODNYCH

Zakładanie kompostu

Jesień to również najlepsza pora roku na zakładanie kompostownika, dlatego poświęcając swój czas na porządki w ogrodzie, warto zadbać o ten niezwykle ważny element. Jeżeli macie już przygotowany kompostownik, to na jego dnie należy ułożyć kilkucentymetrową warstwę podkładu, a następnie wrzucić do niego wszelkie organiczne odpady. Polecamy Wam wykorzystać preparat Eco9 Kompost, który przyspiesza procesy fermentacyjne. Dzięki jego właściwościom wyprodukowany kompost będzie doskonale spulchniał i użyźniał glebę, jednocześnie stymulując rozrost korzeni.

Jesień w ogrodzie to okres intensywnej pracy, jednak rekompensatą zmożonego wysiłku są soczyste barwy, które doskonale prezentują się w zadbanym ogródku. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom ogród stanie się wspaniałą wizytówką Waszego domu i będzie zachwycał w czasie jesiennych dni.

Eco9 KOMPOST - PREPARAT DO KOMPOSTOWANIA

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele produkujecie śmieci? Z pewnością nie, a w naszej opinii jest to niezwykle ważna kwestia, z którą warto się zapoznać. Według statystyk przeciętna osoba w ciągu roku wytwarza aż 360 kg śmieci różnego gatunku. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina w tym... więcej
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. I tak powstały, np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie trzykomorowe, itp.Tymczasem te komplikacje nie idą w parze z wygodą dla... więcej
Poradnik: Jak weryfikować informacje techniczne przy wyborze przydomowych oczyszczalni ścieków Wprowadzenie Wybór przydomowej oczyszczalni ścieków to ważna decyzja, która wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również na środowisko naturalne i długoterminowe koszty. Niestety, jak pokazuje... więcej