Jesienne porządki w ogrodzie

Kalendarzowa jesień 2016 rozpocznie się już za dwa dni. To nielubiana przez większość osób pora roku ze względu na niesprzyjającą pogodę, jednak według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne i bez deszczu. W naszej opinii to doskonały moment na rozpoczęcie jesiennych porządków w ogrodzie. Od czego rozpocząć pracę i w jaki sposób skutecznie uporać się ze wszelkimi niedoskonałościami? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule!

 

Porządkowanie rabat kwiatowych

Pierwszą czynnością, od której powinniście rozpocząć jesienne prace w ogrodzie, jest usunięcie przekwitłych kwiatostanów. Konieczne jest również zgrabienie z trawnika wszelkich zalegających pozostałości takich jak gałęzie, uschnięte liście oraz kamienie.

 

Pielęgnacja trawnika

To kluczowy element ogródka, dlatego powinien się on prezentować w nienaganny sposób. Jak dbać o trawnik jesienią? Pamiętajcie o jego regularnym koszeniu, wertykulacji oraz nawożeniu. W tym celu możecie wykorzystać kompost wzbogacony preparatem  EKOTRAWKA. To doskonały regenerator trawników, który przyspiesza proces rozkładu skoszonej trawy, wzmacnia system korzeniowy oraz wpływa na zagęszczenie darni.

EKO TRAWKA - REGENERACJA TRAWNIKÓW
 

Zabezpieczenie roślin

Minusowa temperatura to istotne zagrożenie dla wielu roślin, dlatego już we wrześniu warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie, która powinna być dopasowana do charakterystyki poszczególnych roślin występujących w Waszym ogrodzie. Krzewy możecie osłaniać chochołami ze słomy lub włókniną ogrodową, natomiast w przypadku bylin doskonale sprawdza się igliwie oraz słoma.

 

Zabezpieczenie oczka wodnego

Ten element jest często wizytówką ogrodu, dlatego warto go odpowiednio zabezpieczyć, by mógł się on doskonale prezentować w przyszłym sezonie. Wszelkie rośliny znajdujące się w oczku, które nie mają szans na przetrwanie mrozów, powinniście przenieść do odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły spokojnie przezimować.

Tafle wody powinniście zabezpieczyć odpowiednią siatką, która ochroni przed spadającymi liśćmi, jednak zanim to zrobicie, warto zaaplikować do wody preparat EKOSTAW. To produkt do oczyszczania oczek wodnych. Działa profilaktycznie, zwiększając skuteczność procesu rozkładu organicznych zanieczyszczeń w wodzie.


 EKOSTAW - OCZYSZCZANIE OCZEK WODNYCH

Zakładanie kompostu

Jesień to również najlepsza pora roku na zakładanie kompostownika, dlatego poświęcając swój czas na porządki w ogrodzie, warto zadbać o ten niezwykle ważny element. Jeżeli macie już przygotowany kompostownik, to na jego dnie należy ułożyć kilkucentymetrową warstwę podkładu, a następnie wrzucić do niego wszelkie organiczne odpady. Polecamy Wam wykorzystać preparat Eco9 Kompost, który przyspiesza procesy fermentacyjne. Dzięki jego właściwościom wyprodukowany kompost będzie doskonale spulchniał i użyźniał glebę, jednocześnie stymulując rozrost korzeni.

Jesień w ogrodzie to okres intensywnej pracy, jednak rekompensatą zmożonego wysiłku są soczyste barwy, które doskonale prezentują się w zadbanym ogródku. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom ogród stanie się wspaniałą wizytówką Waszego domu i będzie zachwycał w czasie jesiennych dni.

Eco9 KOMPOST - PREPARAT DO KOMPOSTOWANIA

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

W ostatnich latach bardzo mocno zauważalny stał się trend eko – modne są eko produkty, eko kosmetyki, eko żywność, a nawet eko ubrania i eko samochody. Nie inaczej jest na rynku w dziedzinie oczyszczania – do sprzedaży każdego dnia trafiają eko produkty do czyszczenia tapicerek, zmywania talerzy,... więcej
Tworząc projekt domu, warto zastanowić się nad tym, ile kosztować będzie jego eksploatacja. Podwyżki cen energii oraz rosnące koszty ogrzewania budynków powodują zwiększone zainteresowanie innowacyjnymi technologiami, które umożliwiają znaczne obniżenie tychże kosztów. Co prawda zarówno projekty... więcej
Aby szambo czy przydomowa oczyszczalnia ścieków działały sprawnie, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu odpowiednich środków chemicznych, które mają za zadanie podnieść skuteczność działania i wydłużyć żywotność tych urządzeń. Choć przydomowe oczyszczalnie ścieków nie wymagają zbyt częstej... więcej