Jesienne porządki w ogrodzie

Kalendarzowa jesień 2016 rozpocznie się już za dwa dni. To nielubiana przez większość osób pora roku ze względu na niesprzyjającą pogodę, jednak według prognoz najbliższe dni mają być słoneczne i bez deszczu. W naszej opinii to doskonały moment na rozpoczęcie jesiennych porządków w ogrodzie. Od czego rozpocząć pracę i w jaki sposób skutecznie uporać się ze wszelkimi niedoskonałościami? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule!

 

Porządkowanie rabat kwiatowych

Pierwszą czynnością, od której powinniście rozpocząć jesienne prace w ogrodzie, jest usunięcie przekwitłych kwiatostanów. Konieczne jest również zgrabienie z trawnika wszelkich zalegających pozostałości takich jak gałęzie, uschnięte liście oraz kamienie.

 

Pielęgnacja trawnika

To kluczowy element ogródka, dlatego powinien się on prezentować w nienaganny sposób. Jak dbać o trawnik jesienią? Pamiętajcie o jego regularnym koszeniu, wertykulacji oraz nawożeniu. W tym celu możecie wykorzystać kompost wzbogacony preparatem  EKOTRAWKA. To doskonały regenerator trawników, który przyspiesza proces rozkładu skoszonej trawy, wzmacnia system korzeniowy oraz wpływa na zagęszczenie darni.

EKO TRAWKA - REGENERACJA TRAWNIKÓW
 

Zabezpieczenie roślin

Minusowa temperatura to istotne zagrożenie dla wielu roślin, dlatego już we wrześniu warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie, która powinna być dopasowana do charakterystyki poszczególnych roślin występujących w Waszym ogrodzie. Krzewy możecie osłaniać chochołami ze słomy lub włókniną ogrodową, natomiast w przypadku bylin doskonale sprawdza się igliwie oraz słoma.

 

Zabezpieczenie oczka wodnego

Ten element jest często wizytówką ogrodu, dlatego warto go odpowiednio zabezpieczyć, by mógł się on doskonale prezentować w przyszłym sezonie. Wszelkie rośliny znajdujące się w oczku, które nie mają szans na przetrwanie mrozów, powinniście przenieść do odpowiedniego miejsca, w którym będą mogły spokojnie przezimować.

Tafle wody powinniście zabezpieczyć odpowiednią siatką, która ochroni przed spadającymi liśćmi, jednak zanim to zrobicie, warto zaaplikować do wody preparat EKOSTAW. To produkt do oczyszczania oczek wodnych. Działa profilaktycznie, zwiększając skuteczność procesu rozkładu organicznych zanieczyszczeń w wodzie.


 EKOSTAW - OCZYSZCZANIE OCZEK WODNYCH

Zakładanie kompostu

Jesień to również najlepsza pora roku na zakładanie kompostownika, dlatego poświęcając swój czas na porządki w ogrodzie, warto zadbać o ten niezwykle ważny element. Jeżeli macie już przygotowany kompostownik, to na jego dnie należy ułożyć kilkucentymetrową warstwę podkładu, a następnie wrzucić do niego wszelkie organiczne odpady. Polecamy Wam wykorzystać preparat Eco9 Kompost, który przyspiesza procesy fermentacyjne. Dzięki jego właściwościom wyprodukowany kompost będzie doskonale spulchniał i użyźniał glebę, jednocześnie stymulując rozrost korzeni.

Jesień w ogrodzie to okres intensywnej pracy, jednak rekompensatą zmożonego wysiłku są soczyste barwy, które doskonale prezentują się w zadbanym ogródku. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom ogród stanie się wspaniałą wizytówką Waszego domu i będzie zachwycał w czasie jesiennych dni.

Eco9 KOMPOST - PREPARAT DO KOMPOSTOWANIA

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Każdy kolejny dzień zbliża nas do zimy. Dni są coraz krótsze, szybciej zapada zmrok, a temperatury już niebawem mogą spaść poniżej zera. To pora roku o zupełnie innej charakterystyce niż lato, które jeszcze nie tak dawno gościło w naszym kraju. Nie jest tajemnicą, że zmieniające się pory roku mają... więcej
Co to jest próba osadowa i po co się ją wykonuje? Na czym polega kontrola osadu w oczyszczalni? Próba osadowa to zabieg polegający na sprawdzeniu ilości i jakości osadu w zbiorniku oczyszczalni ścieków. Wykonuje się ją przede wszystkim po to, by sprawdzić czy nie został przekroczony poziom osadu w... więcej
Moduł BioStar to kompaktowy moduł sekwencyjny z aktywnym osadem czynnym, w którym procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Urządzenie podłączone jest pod istniejący osadnik wstępny. Dzięki temu osad czynny jest obciążony w bardzo małym stopniu, co podnosi skuteczność oczyszczania.   Dlaczego... więcej