Oczyszczalnia BioStar

Moduł BioStar to kompaktowy moduł sekwencyjny z aktywnym osadem czynnym, w którym procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Urządzenie podłączone jest pod istniejący osadnik wstępny. Dzięki temu osad czynny jest obciążony w bardzo małym stopniu, co podnosi skuteczność oczyszczania.

 

Dlaczego BioStar?

Zaletą tego typu oczyszczalni przydomowej jest większa odporność na zróżnicowaną ilość i jakość dopływających ścieków. BioStar ma również wpływ na mineralizację osadu, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość usuwania osadu nadmiernego. Moduł wyposażony jest w wewnętrzny osadnik wtórny o kształcie, który w bardzo wysokim stopniu podnosi klarowność oczyszczonych ścieków.

Procesy napowietrzania ścieków kontrolowane są przez nowoczesne sterowanie pozwalające na optymalizację pracy oczyszczalni. Konstrukcja urządzenia pozwala na prawidłową pracę nawet przy krótkotrwałych przerwach w dopływie prądu. Kolejną ważną cechą tego typu szamba ekologicznego jest możliwość ustawienia sterowania w zależności od ilości użytkowników i dzięki temu zminimalizowania zużycia energii.

 

oczyszczalnia bio star

 

Zastosowanie, odprowadzanie, powierzchnia

Oczyszczalnia BioStar ma zastosowanie przede wszystkim jako system służący oczyszczaniu ścieków z domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Odprowadzanie następuje albo do cieku wodnego (np. rowu, rzeki lub stawu), albo do gruntu (np. pochłaniacza roślinnego, studni chłonnej z opcją drenażu dla gruntów słabo przepuszczalnych).

Zapotrzebowanie na powierzchnię jest niewielkie; wynosi około 1-3 m2 / mieszkańca (w zależności od rodzaju odbiornika). Czytaj więcej: odległości oczyszczalni przydomowej.

 

Główne zalety korzystania z oczyszczalni BioStar:

  • wysoka niezawodność oczyszczalni uzyskiwana przez zoptymalizowanie konstrukcji pod kątem małej ilości urządzeń mechanicznych,
  • wysoki stopień oczyszczania zgodny z normą 12566, dzięki dużej komorze biologicznej,
  • neutralność zapachów w pobliżu oczyszczalni uzyskiwana dzięki uszczelnieniu z pianki polietylenowej,
  • bardzo małe zużycie energii, które jest wynikiem wyeliminowania pompy i optymalizacji cykli natleniania,
  • estetyczne pokrywy włazów, które płynnie i delikatnie wkomponowują się w ogród,
  • prosty montaż, który zawdzięczamy wykonaniu oczyszczalni w jednym zbiorniku, podzielonym na komory oraz zastosowaniu teleskopowych nadbudów włazów.

 

PRZYKŁADOWE ZAGOSPODAROWANIE ŚCIEKÓW OCZYSZCZONYCH   HABA RL

Zanim dokonasz zakupu przydomowej oczyszczalni ścieków, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat różnic pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi i ekologicznymi.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Tworząc projekt domu, warto zastanowić się nad tym, ile kosztować będzie jego eksploatacja. Podwyżki cen energii oraz rosnące koszty ogrzewania budynków powodują zwiększone zainteresowanie innowacyjnymi technologiami, które umożliwiają znaczne obniżenie tychże kosztów. Co prawda zarówno projekty... więcej
Bakterie (biopreparaty) do oczyszczalni - czym są i jakie pełnią funckje? Biopreparaty są aktywnymi substancjami biologicznymi, niezbędnymi w przypadku posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadają szereg zalet, spośród których wyróżnić można udrażnianie przewodów kanalizacyjnych,... więcej
Kamień osadzający się na płytkach łazienkowych, na dnie brodzika czy w muszli klozetowej to jeden z najczęstszych i najczęściej pojawiających się problemów przy próbie utrzymania czystości w domu. W tym wpisie podpowiemy, jak się z nim uporać, również bez konieczności używania detergentów.  ... więcej