Oczyszczalnia BioStar

Moduł BioStar to kompaktowy moduł sekwencyjny z aktywnym osadem czynnym, w którym procesy oczyszczania przebiegają cyklicznie. Urządzenie podłączone jest pod istniejący osadnik wstępny. Dzięki temu osad czynny jest obciążony w bardzo małym stopniu, co podnosi skuteczność oczyszczania.

 

Dlaczego BioStar?

Zaletą tego typu oczyszczalni przydomowej jest większa odporność na zróżnicowaną ilość i jakość dopływających ścieków. BioStar ma również wpływ na mineralizację osadu, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość usuwania osadu nadmiernego. Moduł wyposażony jest w wewnętrzny osadnik wtórny o kształcie, który w bardzo wysokim stopniu podnosi klarowność oczyszczonych ścieków.

Procesy napowietrzania ścieków kontrolowane są przez nowoczesne sterowanie pozwalające na optymalizację pracy oczyszczalni. Konstrukcja urządzenia pozwala na prawidłową pracę nawet przy krótkotrwałych przerwach w dopływie prądu. Kolejną ważną cechą tego typu szamba ekologicznego jest możliwość ustawienia sterowania w zależności od ilości użytkowników i dzięki temu zminimalizowania zużycia energii.

 

oczyszczalnia bio star

 

Zastosowanie, odprowadzanie, powierzchnia

Oczyszczalnia BioStar ma zastosowanie przede wszystkim jako system służący oczyszczaniu ścieków z domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Odprowadzanie następuje albo do cieku wodnego (np. rowu, rzeki lub stawu), albo do gruntu (np. pochłaniacza roślinnego, studni chłonnej z opcją drenażu dla gruntów słabo przepuszczalnych).

Zapotrzebowanie na powierzchnię jest niewielkie; wynosi około 1-3 m2 / mieszkańca (w zależności od rodzaju odbiornika). Czytaj więcej: odległości oczyszczalni przydomowej.

 

Główne zalety korzystania z oczyszczalni BioStar:

  • wysoka niezawodność oczyszczalni uzyskiwana przez zoptymalizowanie konstrukcji pod kątem małej ilości urządzeń mechanicznych,
  • wysoki stopień oczyszczania zgodny z normą 12566, dzięki dużej komorze biologicznej,
  • neutralność zapachów w pobliżu oczyszczalni uzyskiwana dzięki uszczelnieniu z pianki polietylenowej,
  • bardzo małe zużycie energii, które jest wynikiem wyeliminowania pompy i optymalizacji cykli natleniania,
  • estetyczne pokrywy włazów, które płynnie i delikatnie wkomponowują się w ogród,
  • prosty montaż, który zawdzięczamy wykonaniu oczyszczalni w jednym zbiorniku, podzielonym na komory oraz zastosowaniu teleskopowych nadbudów włazów.

 

PRZYKŁADOWE ZAGOSPODAROWANIE ŚCIEKÓW OCZYSZCZONYCH   HABA RL

Zanim dokonasz zakupu przydomowej oczyszczalni ścieków, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat różnic pomiędzy oczyszczalniami biologicznymi i ekologicznymi.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą być montowane wszędzie tam gdzie teren nie jest objęty siecią kanalizacyjną. W naszych poprzednich artykułach informowaliśmy o zaletach tego typu rozwiązań, a jest ich jeszcze więcej.  Wśród wielu rodzajów oczyszczalni mamy również te, które nie będą szpeciły... więcej
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. I tak powstały, np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, oczyszczalnie trzykomorowe, itp.Tymczasem te komplikacje nie idą w parze z wygodą dla... więcej
Wiele osób nie decyduje się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków ze względu na koszty, które są większe niż w przypadku tradycyjnego szamba.  W jednym z naszych artykułów, w którym porównywaliśmy koszty montażu i eksploatacji tradycyjnego szamba oraz przydomowej oczyszczalni ścieków. Choć... więcej