Sprawna kanalizacja w domu

Aby dodatkowo podnieść skuteczność oczyszczania i wydłużyć żywotność naszej przydomowej oczyszczalni ścieków, warto wyposażyć się w bakterie do szamba, dzięki którym następuje rozpad i degradacja szkodliwych substancji. Preparaty stosowane w przydomowych oczyszczalniach mają zastosowanie zarówno na początku ich działania, jak i w trakcie normalnej eksploatacji. Stosowanie bakterii do szamba zmniejsza ilość osadów ściekowych, przy czym następuje ich mineralizacja.

 

Zastosowanie preparatów do oczyszczania kanalizacji

Eco9 OXY START

Preparat Eco9 OXY START jest stosowany przy rozruchu oraz po każdorazowym opróżnieniu biologicznej oczyszczalni ścieków. Podczas opróżniania wraz z nieczystościami zostaje usunieta naturalna flora bakteryjna, odpowiedzialna za prawidłową pracę oczyszczalni i utrzymanie równowagi biologicznej. Bio9 OXY START powoduje jej szybką odbudowę w zbiorniku.

Zastosowanie: Eco9 OXY START to specjalistyczny biopreparat przeznaczony dla rozruchu oczyszczalni biologicznych z napowietrzaniem drobnopęcherzykowym, który należy stosować po każdorazowym opróżnieniu zbiornika oczyszczalni.

Skład i działanie: W skład biopreparatu wchodzi odżywka startowa oraz odpowiednio zestawiona kompozycja pożytecznych mikroorganizmów o ściśle kierunkowym działaniu. Efektem prawidłowo wykonanego rozruchu i regeneracji flory bakteryjnej z Eco9 OXY START jest zwiększenie skuteczności oczyszczania ścieków oraz hamowanie nieprzyjemnych zapachów, szczególnie w fazie rozruchowej urządzenia.

 

Eco9 MIX - Preparat do oczyszczalni drenażowych

Eco9 MIX to koncentrat skutecznych bakterii (ponad 2 miliardy w 1 gramie preparatu) wzbogacony o składnik przeciwko tłuszczom. Stosuje się go do mikrobiologicznej obróbki ścieków i nieczystości w oczyszczalniach, szambach, zbiornikach gnojówki i gnojowicy. Regularne stosowanie preparatu Bio9 MIX prowadzi do poprawy skuteczności oczyszczania, zmniejsza ilość osadu i przeciwdziała powstawaniu odorów.

Zastosowanie: Raz w miesiącu wsypać jednocześnie 2 saszetki o różnej zawartości (biała i szara) do muszli WC i pozostawić na mnimum 2 godziny, np. na noc. Jest to dawka dla rodziny do 7 osób.

Skład i działanie: Biopreparat składa się z bakterii zaszczepionych na dwóch różnych odżywkach. Dzięki umieszczeniu bakterii w środowisku ściekowym na różnych nośnikach uzyskuje się dużo lepszy efekt oczyszczania niż przy zastosowaniu zwykłych preparatów. Produkt przyspiesza rozkład tłuszczu, likwiduje nieprzyjemne zapachy, zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w kanalizacji i zatorom.

 

Eco9 WC GEL – EKOLOGICZNY ŻEL DO TOALET

Eco9 WC GEL to ekologiczny żel do toalet, który zastępuje agresywne i bakteriobójcze preparaty. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników czyszczących nie niszczy on pożytecznych bakterii żyjących w instalacjach kanalizacyjnych oraz przydomowych oczyszczalniach ścieków. Czyści, odkamienia i dezynfekuje czyszczone powierzchnie, a po zastosowaniu uwalnia świeży, łagodny zapach.

Zastosowanie: Doskonale czyści, odkamienia i usuwa szkodliwe bakterie,
sprzyja prawidłowemu przebiegowi procesów biologicznych zachodzących w oczyszczalniach, regeneruje instalację kanalizacyjną, likwidując nagromadzone w niej kamienia, usuwa nieprzyjemne zapachy, ulega całkowitej biodegradacji.

Skład i działanie: Aby otworzyć, należy nacisnąć palcami miejsce oznaczone na korku i odkręcić nakrętkę, następnie rozprowadzić preparat wewnątrz sedesu tak, by spływający żel pokrył całe jej wnętrze. Pozostawić środek do czasu spłynięcia na dno muszli – czas ten zależy od stopnia jej zabrudzenia. Gdy żel spłynie, wyczyścić szczotką i spłukać wodą

 

Eco9 UDROŻNIANIE SYFONU

Eco9 UDROŻNIANIE SYFONU to dwuskładnikowy ekologiczny zestaw preparatów do udrożniania oraz pielęgnacji syfonów kanalizacyjnych. W skład zestawu wchodzi Eco9 SYFON UDRAŻNIANIE oraz Eco9 SYFON PIELĘGNACJA.

Zastosowanie: Eco9 SYFON UDRAŻNIANIE służy do usuwania i rozkładu osadu z mydła, tłuszczu oraz zatorów powstałych z włosów, natomiast Eco9 SYFON PIELĘGNACJA zapobiega tworzeniu się osadów z mydła, tłuszczu oraz zatorów z włosów. Ponadto utrzymuje odpowiednią florę bakteryjną w syfonie, wydłużając poprawne działanie instalacji kanalizacyjnej.

Działanie i sposób użycia: Wlać jednorazowo około 100 ml płynu Eco9 SYFON UDRAŻNIANIE i pozostawić na minimum 12 godzin. Nie spłukiwać. Po udrożnieniu syfonu środkiem Eco9 Syfon Udrażnianie w odstępie około tygodnia wlać 100 ml środka i pozostawić na minimum 12 godzin. Nie spłukiwać.

 

Interesujący artykuł? Przeczytaj także o...

Sekwencyjny Biologiczny Reaktor (SBR) bierze swoją nazwę od metody oczyszczania ścieków. Dzięki etapowemu, cyklicznie powtarzającemu się 24-godzinnemu procesowi, oczyszczalnie SBR poszczycić się mogą znacznie większą skutecznością oczyszczania ścieków niż oczyszczalnie tradycyjne drenażowe.   a... więcej
Kamień osadzający się na płytkach łazienkowych, na dnie brodzika czy w muszli klozetowej to jeden z najczęstszych i najczęściej pojawiających się problemów przy próbie utrzymania czystości w domu. W tym wpisie podpowiemy, jak się z nim uporać, również bez konieczności używania detergentów.  ... więcej
Dla wielu osób sprzątanie jest jedną z najbardziej znienawidzonych czynności. To żmudna praca, którą często należy powtarzać każdego dnia. Ma to odniesienie to pomieszczeń, które są najbardziej narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jednym z takich pomieszczeń jest łazienka. W dzisiejszym... więcej
Decydując się na montaż przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków musimy zdać sobie sprawę, że procesy zachodzące w jej wnętrzu są w pełni bezpieczne dla środowiska i otoczenia domu. Jakie to procesy i czym się charakteryzują? Znając już działanie przydomowych oczyszczalni ścieków oraz... więcej
Wielu właścicielom przydomowych oczyszczalni ścieków wydaje się, że odpowiedni montaż i zastosowanie bakterii w szambie ekologicznym wystarczą, aby oczyszczalnia działała sprawnie i bez zarzutów na długi czas. Istnieje też stereotyp sugerujący, że produkty eko nie wymagają żadnej kontroli,... więcej